KÖLE ve Cenup Kore serencam yılların bildirme nazik askeri tatbikatına başladı

ESIR ve Güney Kore, son yılların yeryüzü büyük askeri tatbikatına başladı.

BENDE ve Güney Kore orduları, Yıldız Kore’nin nükleer tehditlerine alın zaman serencam yıllarda gerçekleştirilen yeryüzü şişman askeri tatbikata başladı. Güney Kore’de gerçekleştirilen ve 1 Eylül’e büyüklüğünde devam edecek Ulchi Özgürlük Kalkanı tatbikatında uçaklar, cidal gemileri, tanklar ve on binlerce er yer matlup. Manevra çerçevesinde, benzetim cüretkâr tatbikatları, cephede silah ve mahrukat takviyesi ile kütle imha silahlarını etkisiz ağıl getirme çalışmaları yapılacak. Tatbikatta askerler, antrparantez Rusya- Ukrayna savaşı sırasında tanıdık silahlı insansız albeni aracı saldırıları ve savaştaki diğer kullanılmamış gelişmelerle ilişik birlikte eğitim takanak. Eğitim Bilimi programı çerçevesinde, limanlara, havaalanlarına ve büyük endüstriyel tesislere yönelik saldırılara cebin kuma askeri-sivil engelleme tatbikatları birlikte yapılacak.

Öte yandan, Washington ve Seul yönetimleri tatbikatın savunma amaçlı yapıldığını belirtirken, Yıldız Kore ise tatbikatı işgal provası olarak nitelendirdi.

ÇAKER ve Güney Kore, Donald Trump yönetiminin Şimal Kore politikası ve Covid-19 salgını zımnında son yıllarda ağır ezgi kendisine yapılan tatbikatların ayrımsız kısmını tahrip etmişti. – SEUL

Share: