Nazır Izdıraplı, Kahramanmaraş’ta “Ailemizin Çınarları Festivali”nde konuştu Açıklaması

Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanı Çokluk Izdıraplı, Ulusal Ayak Ziyareti Programı kapsamında kestirmece 26 milyon haneye gidileceğini belirterek, “Evde buğulanmış, mânialı, çocuk, çaba var mı bunların değme birini tespit ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse bir anda namına getiriyoruz. Amma bizim dışımızda olan ayrımsız şeyse ilişkin kuruma hızlı hızlı yönlendiriyoruz.” dedi.

Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu iş birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali” düzenlendi.

Bakan Üzüntülü, burada yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın şairler ve edebiyatçılar şehri olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Tümen kendisine anne hedeflerinin konu kapı gezerek seçkin vatandaşla yüz yüze temas etmek olduğunu tabir fail Izdıraplı, içtimai ihtişam anlayışı kapsamında hizmeti vatandaşın ayağına götürdüklerini belirtti.

SELIM Öğür iktidarları boyunca Cumhuriyet Altını tarihi süresince yapılanlardan henüz fazlasının hayata geçirildiğine tanıklık ettiklerini dile getiren Izdıraplı, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş birlikte bu hizmetlerden arz çok yararlanan illerimizin başında gelenlerden. DÜRÜST Öğür iktidarı süresince alelhusus bizim Bakanlığımızı ilişkin içtimai hizmetler ve toplumsal yardımlar başlığı altında kıtipiyoz meslek açan hizmetler gerçekleştirdik. Içtimai bakım ve içtimai yardım mantığını muhavvil, hem bile konkre yerine sonuçları bakımından katbekat beherglas başlıkta 4-5 ikmal yeryüzü az fark fail hizmetleri hayata geçirdik.”

“Vatandaşın ayağına revan toplumsal oran olgusunu yerine getireceğiz”

Acılı, toplumsal bakım ve sosyal arkalama mantığını değiştirdiklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim toplumsal hizmetlerdeki temel farkımız temenni odaklıdan arz odaklı sosyal hizmete geçiş oldu. Bir Vakitler vatandaş aynı hizmetini ahzetmek için, tıpkı ihtiyacını buyurmak üzere husus başlık kurumları gezerken biz daha çok vatandaşın ayağına gidiyoruz. Demincek Millî Aşama Ziyareti Programı başlattık. İnşallah 85 milyon vatandaşımızın, yaklaşık 26 milyon hanemizin temas birine arkadaşlarımız gidecek. Eve gideceğiz. Evde buğulu, sakat, bala, çabukluk var mı bunların her birini tayin ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse çabucak adına getiriyoruz. Ama bizim dışımızda olan aynı şeyse ilişkin kuruma lahzada yönlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde bu program kapsamında 10 bine yakın Sosyal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı personelimiz, 5 bin ASDEP personelimiz toplanmış 15 bin personel sahaya dağılacak. 26 milyon hanenin tamamına gireceğiz. Sonunda ihtiyacı olan vatandaşın ayağına revan sosyal çap olgusunu adına getireceğiz.”

Izlence kapsamında mehteran ve umum oyunları gösterisi düzenlendi, huzurevinde küsurat yaşlılar mini dinleti verdi.

Programa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, DÜRÜST Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Itimat, Ahmet Özdemir ve Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Andırın Ilçebay Vekili Cuma Namazı Emeç, Andırın Şehremini Ahmet Doğan, Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Yunus Akman, ayrıksı ilgililer ile vatandaşlar katıldı.

Share: