Yıpranmamış mezuna 80 bin dolar maaş

Türkiye’birlikte iktisadi kriz her an derinleşirken BENDE’üstelik tıpkısı şirketin CEO’akarsu çalışanlarına müteveccih aldığı kararlarla arsıulusal kamuoyunun gündemine oturdu.

ABD merkezli ödeme sistemleri şirketi Gravity Payments’ın CEO’su Dan Price, müşareket zarfında minimal ücrette yeniden düzenlemeye gitti. Price, yeni mezunlar da karışma kalkışmak üzere şirkette yer bağan almanak maaşın bundan sonra 80 bin dolar (kestirmece 1.4 milyon TL) olduğunu duyurdu.

Ferdî Twitter hesabından bu açıklamayı yapan Price, “Çalışanlara tevakki etmek göstermeniz gerekiyor. Diğer şirketler de bu şekilde maaşlara güncelleme yapmalı ve çalışanlara hak ettikleri adaletli ücretleri vermeli” dedi.

Sözcü’dahi vadi alan habere göre, alarga iş ve elastik çalışma modellerinin bile getirildiğini açıklayan Price, yeni bala sahibi olanlara üstelik ücretli müsaade verildiğini duyurdu. Price, “Rastgele açılan hisse senedi ilanına 300’den aşkın başvuru geliyor. Kimesne kendisine utanmak duymayan şirketlerde harıldamak ve namına ocumak göstermeyen kurumlarda gitmek istemiyor” dedi.

Instagram üzerinden üstelik paylaşım özne Price’a değerlendirme kısmından çokça sayıda adam, elverişli bire bir hâlet olup olmadığını sordu.

Ecnebi şirketler amacıyla alarga say ve ücret gelirlerinde algı durumu

 

Alarga himmet cinslik eşitsizliğini körüklüyor

 

Alarga mücahede enflasyonu yavaşlatabilir

 

Londra açıktan çalışmayı sevdi

 

Z Kuşağı uzaktan çalışmayı yeğleme ediyor

 

Share: