Kocaeli’de apartman dairesinde gaz patlaması nedeniyle 1 yaşama yaralandı

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde tıpkı dairede meydana mevrut doğal gaz patlamasında ayrımsız hayat yaralandı. Evin kullanılamaz hale geldiği olayda 15 kat ile tıpkısı otomobilde da hasar oluştu.

Ataevler Mahallesi Gökhan Sokak’taki apartmanda M.İ’ye ilgili istinatgâh kattaki dairede elan belirlenemeyen nedenle doğal gaz kaynaklı patlama meydana geldi.

İhbar üstüne bölgeye itfaiye aracı, polis güçleri, afiyet ve doğal gaz şirketi ekipleri irsal edildi.

Patlamada yaralanan ocak sahibi avrat, esenlik ekiplerinin evvel müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Söz konusu lüp kullanılamaz arkaç geldiği patlamada, apartman ve çevredeki 15 ofis ile aynı otomobilde bile hasar oluştu. Bölgeye mevrut zabıta ekipleri, hasar tayin çalışması yaptı.

Patlama yadigâr ise bir apartmanın asayiş kamerasına yansıdı. Kayıtlarda, dairede yaşanan patlamayla bahçede bulunan bir masanın savrulması ve sâdır alev görülüyor.

Evde inceleme yapan ekipler, saf gazın intihar amaçlı açıldığı şüphesi üzerinde duruyor.

“Herhalde kıyamet koptu dedim”

Apartman sakinlerinden Fatma Tuğal, AA muhabirine, patlamayı duyunca sarsıntı olduğunu zannettiklerini, kapının sökülmesinden etraf oğlunun odasında mahsur kaldığını anlattı.

Eşiyle oğlunu kurtardıklarını tamlayan Tuğal, “Aut kapıya gidelim dedik. Alın dairenin kapısı patlamanın şiddetiyle bizim dış çelik kapıyı kapatmış. Çelik husus hatır girmiş, o yüzden dışarı çıkamadık. Balkona çıkalım dedik, oradaki başlık ve pencereler kırılmış, oradan bile çıkamadık. Evden en üst sâdır tığ olduk. Cangıl hatırat gibiydi, ego depremi birlikte yaşadım ama yer sarsıntısı de böyle değildi. Depremden daha yara benzeri şeydi. Camlar üzerimize fırlayınca ne olduğunu anlamadık, herhalde kıran koptu dedim.” diyerek konuştu.Share: