Kentçizer atölyesinde pismiş arazi asar resmedildi

Tepebaşı Belediyesi Deneyimsizlik Merkezleri tarafından planlı Kentçizer atölyesinde gençler bu yol Arsıulusal Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nda ortaya sâdır eserleri resmetti. Atölyeyi mülakat fail Komutan Ataç bile gençlerin çalışmalarını inceledi.

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri, düzenlediği etkinlikler ile gençler için değişik aktiviteler sunmaya devam ediyor. Planlı Kentçizer Atölyesi de “yerinde, takkadak ve zamanında, kenti kağıda nakil” namına bildik çalışma ile site çizimlerine sülale sahipliği yapıyor. Kentin elan ongun algılanması, 20 yıl sonraları değişecek aynı yapının belgelenmiş olması gibi amaçları olan atölyede katılımcılar, Tepebaşı’nın mukannen bölgelerinde çizimler yapıyor. Atölyede ortaya sâdır eserlerin sergilenmesi ile sonuç bulacağı atölyede 15 gözyaşı ve beden katılımcılar düz alıyor. Katılımcılar bugüne kadar Tepebaşı Belediyesi Atila Özer Karikatürlü Sülale, Varlığınız Sağlığımız Anıtı, Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda kayran kayran araçları çizmişti.

Gençler bu kat Tepebaşı Belediyesi’nde sergilenen Uluslararası Eskişehir Pişmiş Yerey Sempozyumu eserlerini çizdi. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç birlikte atölyeyi ziyaret etti. Çoluk Çocuk ile ahbapça eden Başkan Ataç, çizimleri bile inceledi. Katılımcıları sanata duydukları ilgiden muhit kutlayan Başkan Ataç, tam gençleri birlikte Tepebaşı Belediyesi Deneyimsizlik Merkezlerine çağırma etti.

Eserler sergilenecek

Öte yandan atölye çalışmasında ortaya çıkan asar da Eskişehirlilerin beğenisine sunulacak. Kentçizer Atölyesi Sergisi, 12-15 Boşluk tarihlerinde Zeynep Gül Düşük küratörlüğünde Atila Özer Karikatürlü Familya’bile celi olacak. – ESKİŞEHİR

Share: