Kayseri’den gelişmemiş gücük

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek’le gelişigüzel, kat paraşütünün ulusal ve arsıulusal alanda tanıtımı için Mualla Dağı’nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükkılıç ve Çiçek, Paraşüt İndirme Alanı’nda vatandaşlarla kardeşçe etti.

Burada konuşan Büyükkılıç, dağın sunma yüce makam paraşüt merkezlerinden olduğunu belirtti.

Yıl boyu burada rahatlıkla uçulduğunu kaydeden Büyükkılıç, “Yaya çıkarım, uçarak inerim projesini hayata geçirmenin genişlik sunturlu yerindeyiz. Haddinden Fazla şükür Kayseri yaşanılacak site.” ifadesini kullandı.

Soğanlı’dahi restorasyon çalışmaları

Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Mahallesi’nde bulunan Tahtalı Kilise’nin restorasyonu bitmeme ediyor.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in talimatı, Büyükşehir Belediye Reisi Memduh Büyükkılıç’ın destekleri ile hazırlanan Tahtalı Kilise restorasyon projesi sürüyor.

Birçok medeniyetin yaşadığı, haddinden fazla sayıda kilise ve peri bacasının kayran aldığı Efdal ve Soğanlı vadilerindeki eserler üzere belde düzenleme ile arkeolojik kazı ve temizlik çalışmaları dahi bitmeme ediyor.

Öte yandan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği işbirliğinde İncesu ilçesinin simgelerinden olan tarihi Karamustafa Paşa Külliyesi içerisinde meydan kayran Arasta Çarşısı yıpranmamış yüzüne kavuşarak, yerel ve ecnebi turistlerin hizmetine sunuldu

“Kale İçi Kültür Musahabe Etkinlikleri” bitmeme ediyor

Kayseri’de, “Kermen İçi Firez Konferans Etkinlikleri” musahabe ve konserlerle Kayserililerle buluşmaya devam ediyor.

Etkinlik kapsamında akşam ezanı, edip Hacı Soluk söyleşi gerçekleştirecek. Erte saat 20.30’bile sanatçı Sır Ergün ve 28 Ağustos Veriş günü saat 20.30’da müzikçi Hedef Balıkan sevilen parçalarını seslendirecek.

Talas’ta “Tıpkıbasım Mushaflar Kur’an-ı Ahi Sergisi” devam ediyor

Talas Belediyesi vasıtasıyla hazırlanan “Faksimile Mushaflar Kur’an-ı Kerim Sergisi” devam ediyor.

27 Nisan Boy Bos Gecesi’nde açılan sergiyi bugüne büyüklüğünde 8 bin 500 can musahabe etti.

Tablakaya Mahallesi’ndeki Yaman Ata Firez ve Sanat Evi’nde meydan kayran sergiyi başvurmak talip vatandaşlar, pazartesi aut haftanın şeş haset 10.00-17.00 saatleri arası görüşme edebiliyor.

Share: