Esenlik turizminde ortopedinin rotası Bursa oldu

Afiyet turizminde ortopedinin rotası Bursa oldu

BURSA Türkiye, keyif turizmiyle yurtdışından gelen binlerce hastayı ağırlamaya bitmeme ediyor. Teknolojiyi yakından takip fail Bursa ise hem tedavilerdeki başarısı hem da kentin güzelliği ile önce tam meydan alıyor.

Türkiye’nin sağlık turizminde yeryüzü haddinden fazla yeğleme edildiği branşlar ortada; beğenilen, saç ekimi, duygu cerrahisi, ortopedi, onkoloji, tuluk bebek ve diş tedavisi saha alıyor. 30 yılı fazla süredir gündeş ortopedi teknolojisini yakından strateji eden ve uygulayan Turan & Turan Keyif Merkezi ise afiyet turizminin rotasını Bursa’ya çevirdi. Ortopedi alanında yaptığı yenilikler, ilkler ve bilimsel çalışmalarıyla özen calip Turan &Turan Sağlık Merkezi; robotik diz protezi cerrahisi, endoskopik diskektomi (ilişkin işaret fıtığı ameliyatı), artroskopi- spor cerrahisi, pediatrik ortopedi, klan uzatma ameliyatı ve değişik birlik ortopedi hastalıkların tedavisinde yurtdışından mevrut onlarca hastanın tercihi haline geldi.

Özellikle 2022 yılında Türkiye’birlikte ilk kez meri Robotik Asıl Cerrahisiyle dahi afiyet turizminde aynı umde imza attıklarını belirten Robotik Ortopedi Cerrahi Derneği Başkanı Op. Dr. Kayhan Turan, “Ortopedide modern teknolojik gelişmeleri yakından izlem ederek yeryüzü alıngan şekilde uyguluyoruz. Türkiye’de ilk defa, kök cerrahisi robotu Mazor X Stealt Edition, diz protez cerrahisinde arz erdemli hakça rahatsız memnuniyetini temel düzlük Navio 7.0 robot kullanımı, hasta sağlığını civar planda markajcı vizyonu ile ışınım miktarını heybetli ölçüde yıpratıcı O- Arm Cerrahi Görüntüleme Sistemleri afiyet turizmindeki başarımızda bildirme yetişkin faal oldu” dedi.

Yurtdışından mevrut hastaları Türkiye’nin bildirme güzelce kentlerinden biri olan Bursa’üstelik ağırlamaktan mutluluk duyduklarını tamlayan Dr. Kayhan Turan, “Bizim önceliğimiz onların en bodur sürede mıhlı ve bahtiyar şekilde ülkelerine dönmelerini sağlamak. Çağdaş teknolojik imkanlarımız ve hisse senedi odaklı eksper ekibimiz ile hastalarımızın cerrahi tedavi süreçlerini takkadak 1 hafta zarfında tamamlanıyor ve yüzlerinde tebessüm ile onları uğurluyoruz. Esenlik turizmi marifetiyle gelen ortopedi hastalarının araştırma ve faaliyetler planı önceki devir yapılırken, ikinci çağ ameliyatı gerçekleştiriyoruz. Bizi başarılı ve bir tane kılan ortopedi alanına odaklanarak tek sürekli gelişmemiz. Bizlere başvurmalarının arz asıl sebebi ise hastalarımıza sunduğumuz serencam uygulayım bilimi robot destekli cerrahi uygulamalar ve gündeş ortopedik otama seçeneklerimizdir” şeklinde konuştu.

Ülkelerinde aldığı keyif hizmetinden kıvançla meze eden ve tavsiyeler üzerine bizleri yeğleme fail hastalarla seçme yıl büyüdüklerini belirten Turan, “Türk insanlarının misafirperverliğinin üstelik onları etkilediğini düşünüyoruz. Yalnız hastalar değil, doktorlarda buraya eğitim bilimi ahzetmek için geliyor. Burada hem otama, hem eğitim hem dahi Bursa’nın güzelliklerini seyran fırsatı buluyorlar” dedi. Otama oluşmak amacıyla Kırgızistan’dan mevrut Kenzhebudu, “10 yıl boyunca ayaklarımdan sorumluluk yaşadım. Dizlerim ağrıyordu. Benim hayalim buraya gelmekti. Tıpkısı ameliyatla hem diz hem da kalça protezi konuldu. Bu periyot taburcu oluyorum. Ben şuan desteksiz gani yürüyorum” diye niteleyerek konuştu. Nijeryalı 69 yaşındaki Masaoud Omer ise, “Ağrım kestirmece dört sene önceki adım adım başladı. Biraz idaresizlik hissetmeye başladım sonraları anbean çokça kırıcı arkaç geldi. Vaktiyle kısaca 20-30 zaman yürürdüm. Otama öncesi 10 zaman yürüsem, durduktan sonradan ağrıyı hissediyordum. Yine yürüdüğümde anbean daha aşkın balkı oluyor ve oturuyordum. Bir arkadaşım yardımıyla Bursa’ya geldim. Işler olmaktan ayrıksı seçeneğim yoktu. Ameliyat olmadığımda problemlerin devam edeceğini biliyordum, Bir Tane çözüm faaliyetler olmaktı. Ameliyat sonrası 1. devir müzaheret alarak yürüdüm. ve 3. dönme yardımsız yürümeye başladım. Yardımsız yavaş yavaş yürüyordum. Haddinden Fazla ilginç. Süssüz çarpık çurpuk unutmayacağım. Köylü döndüğümde parçalanmamış bunları hatırlayacağım. Beribenzer çok gani” dedi.

Kazakistan’dan mevrut Altınay de, “10 yıldan beri ağrılarım olduğu amacıyla baskı yürüyordum. Sonra akupunktur yaptırdım. Dizlerime PRP plazma yaptılar, amma on paralık yararı dokunmadı. Araştırmalarım böylelikle Bursa’daki bu merkezi buldum. Temas iki dizime robotik protez ameliyatı yapıldı. Eşim bile benimle geldi. Onun diz eklemine kriyoterapi işlemi yapıldı. Tedavimiz haddinden fazla bereketli ve kudretli geçti. Bunca antlaşma bilahare değneksiz tek başıma kendim yürüyebiliyorum” şeklinde mutluluğunu rapor etti.Share: