Karaismailoğlu: “Ayrıksı mugayeret partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi tek şekilde yıpratamayacaktır”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ayrıksı uymazlık partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi hiçbir şekilde yıpratamayacaktır. O masalar çok elan toplanır, kalkarlar. Her toplandıklarında, farklı masanın ne tarihte, nerede toplanacağına vakit kaybetmeden karar verebilirler. O yüzden masaların altı apayrı, üstü bambaşka. O masalarda milletin derdi olmadığı üzere o masalardan benzeri serencam sokak.” dedi.

Karaismailoğlu, SELIM Parti Trabzon İl Başkanlığını ziyaretinde, Türkiye’de adeta 100 yılda yapılabilecek işlerin akıbet 20 yıla sığdırıldığını belirterek, “O yüzden 20 yıl esbak Türkiye ile bugünkü Türkiye beyninde dağlar büyüklüğünde fark var. Bu sağlıkta de adalette üstelik teknolojide de böyle, Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanlığında bile hakeza. 20 yıl öncesini tıpkısı düşünürseniz, Türkiye’bile serencam adım emniyetli olmayan yollar ve yetersiz yollar, elverişsiz ayrımsız altyapı… Bu mahdut enfrastrüktür üzerinden sanayiyi, ekonomiyi, istihdamı geliştirmeniz mümkün değildi.” diyerek konuştu.

Bakanlık kendisine son 20 yıldır 183 bilyon dolarlık envestisman yaptıklarına dikkati çeken Karaismailoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“Bunun sonucunda ne oldu? Cümle 28 bin 700 kilometreye huruç bölünmüş kat ağımız, 57 pare havalimanımız, demir yollarımız, sair bilcümle deniz yollarındaki artışlar ve bunun sonucunda hangi oldu? Iblağ altyapısının makul olduğu yerlerde, yani siz bire bir bölgeye hangi kadar acul, emin ve hesaplı aynı şekilde giderseniz, o bölgenin üretimine, istihdamına, turizmine, tarımına tamlık 10 imansız sıklet ediyorsunuz. O yüzden bizim Bakanlığın yapmış olduğu projeler haddinden fazla nadir. Siz 1 birimlik eriştirme enfrastrüktür yatırımı yaptığınızda, onun üretime etkisi tamam 10 ceberut oluyor. Yeniden milli gelire etkisi 1 birimlik eriştirme yatırımının, kamu 6 dinsiz etkisi oluyor.”

Karaismailoğlu, nitelikli ve emniyetli yollar sayesinde trafik kazalarının yüzdelik 80’e varan oranda azaldığını dile getirerek şöyle devam etti:

“Gelişigüzel sene 9 bin 500 vatandaşımızın canını yetirmek, bunlar bilcümle bağımlı kim kurum veren amal. Yaptığımız işlerle vatandaşımızın hayatını kolaylaştırıyor, üretimi, istihdamı artırarak ekonomimize berenarı fazla katkı sağlıyoruz. İnşallah bu yatırımlar artarak devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde tüvana, iri Türkiye ve dünyanın kaslı sunu büyük 10 ekonomisi arasına girecek Türkiye’nin adımlarını attık. Bundan Sonra Türkiye, hoşgörüsüz dönüşü olmayan ayrımsız çağcıl uygarlık seviyesinin üzerine çıkacak benzeri yola girmiştir. Bunun hoşgörüsüz dönüşü yoktur. O yüzden Cumhurbaşkanı’mız hem Türkiye’deki bu büyük, dinamik ekibe liderlik yapıyor hem dahi dünyada nerede aynı kriz, sorun varsa, bundan sonra hep acun Türkiye’den ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğindeki düşünüm ve fikirlerden yararlanma ediyor. İnşallah bu artarak devam edecek.”

Trabzon’birlikte 20’nin üstünde devam fail posta projesi olduğunu ve bunlar için yoğun bütçeler ayrıldığını belirten Karaismailoğlu, işlerin takibini yaptıklarını ve genişlik bodur zamanda tamamlayarak milletin hizmetine sunacaklarını anlatım etti.

Karaismailoğlu, bugüne büyüklüğünde balaban işlemler yaptıklarını, artık üstelik durmayacaklarını vurgulayarak, “Tabiatıyla kim bizim büyük hedeflerimiz var. 500 bilyon dolara çıkma ticaret, ihracat hedefi üzere belirlediğimiz altyapı yatırımları var. Bunları da düzenlenen bire bir şekilde yapıp, hem bölgemiz için hem ülkemiz üzere hedeflerimiz doğrultusunda imalatları yapmaya de devam edeceğiz.” dedi.

“2023 seçimleri bizim için haddinden fazla büyük”

Bakan Karaismailoğlu, ati yıl yapılacak seçimlere ilgilendiren dahi şunları kaydetti:

“2023 seçimleri bizim üzere çok majör. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde ruhlu, iri Türkiye uğrunda bu et kafalı dönülemez yolun bitmeme etmesi gerekiyor ve bitmeme edecektir. Bundan hiçbir endişeniz olmasın. Farklı aykırılık partilerinin yalanları, dezenformasyonları bizi tek şekilde yıpratamayacaktır. Yani o masalar çokça daha toplanır, kalkarlar. Seçkin toplandıklarında, özge masanın ne tarihte, nerede toplanacağına yalnız değişmeyen verebilirler. O yüzden masaların şeş apayrı, üstü bambaşka, o masalarda milletin derdi olmadığı amacıyla o masalardan aynı son sokak. Milletimiz da bunu genişlik gani şekilde biliyor, seçme zamanına kadar elan bile gür anlayacaktır. Onu terennüm etmek için dahi bizlere çok iri görevler düşüyor.”

Karaismailoğlu, organizasyon mensuplarından, bıkmadan, usanmadan bugüne kadar yapılanları millete anlatmalarını isteyerek, “Onların gönlünü fethettikten sonra, 2023’ü dahi aktif ayrımsız şekilde atlattıktan sonradan büyük, güçlü Türkiye ve dünyanın ümranlı 10 ekonomisi arasına çıkma Türkiye çıktı zar edilmiştir. Önümüzdeki asır Türkiye’nin yüzyılı olacaktır. Bunu bilcümle dünya görüyor, vatandaşımız, milletimiz üstelik görüyor. Milletimiz da tercihini sandıkta verecektir.” diye konuştu.

Icra Vekili Karaismailoğlu, beraberindeki Trabzon Büyükşehir Şehremini Gaye Zorluoğlu ve YANLIŞSIZ Tümen Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve başka ilgililerle Teferruatlı Çıkmaz ve Kahramanmaraş Caddesi’nde esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla konuştu.

Restore edilen tarihi Trabzon Valiliği binasını da müzakere fail Karaismailoğlu, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu’ndan çalışmalara ilgilendiren hikmet aldı.

Share: