Kahramanmaraş olgun: Kahramanmaraş merkezli 3 ilde “POS tefeciliği” operasyonunda yakalanan 10 dirilik tutuklandı

??????? Kahramanmaraş merkezli 3 ilde, POS cihazıyla tefecilik yaptıkları öne sürülen kişilere yönelik operasyonda gözaltına alınan 27 şüpheliden 10’u tutuklandı.

İl Itimat Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Şubesi ekiplerinin, “POS tefeciliği”ne müteveccih Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde yürüttüğü çalışmalarda Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te gözaltına alınan şüphelilerden 13’ü adliyeye gönderme edildi.

Zanlılardan 10’u dideban hakimlikçe tutuklandı, 3’ü ise adli kontrol amacıyla serbest bırakıldı.

Kahramanmaraş Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, evvel “POS tefeciliği”hangi müteveccih Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te belirlenen adreslere senkronik işler düzenlemiş, 26 şüpheliyi yakalamıştı. Zanlıların ifadelerinden yola çıkan ekipler 1 kişiyi henüz gözaltına almıştı.

Adreslerdeki aramalarda 8 POS cihazı, 68 belgit, 5 çek, yaklaşık 145 bin liralık ile 12 bin dolar, 335 avro, 53 güven ve ödeme kartı, 7 CD, 10 verecekli ve borç miktarlarının kayıtlı olduğu akıl defteri ve haddinden fazla sayıda sayısal materyal ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan zanlılardan 14’ü ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla başıboş bırakılmıştı.

Share: