Son an malumat! Milli Nöbet Partisi İl Başkanı Muhacir: “Muhsin Yazıcıoğlu davasında hala aynı şey kazanamadık”

Kahramanmaraş’ta tanıdık Muhsin Yazıcıoğlu davasına katılan Milli Kere Partisi Kırşehir İl Başkanı ve MYGK Üyesi Fehamet Muhacir, davada öğün intaç edilemediğini söyledi.

Yazıcıoğlu davasında temel davanın bibi açılmadığını söyleyen Muhacir, “13 buçuk yıldır suikast ana davası açılmadı. Bire Bir zaman mutlak türe cilve edecek. Vakit Kaybetmeden Muhsin Yazıcıoğlu suikast davası değil faili uçuk bilcümle davalar görülecek ve aydınlığa kavuşacak. Muhsin Yazıcıoğlu, Yarım Akıllı dağında bunaltıcı sıkıntı çekti. Değme mahkemede Kahramanmaraş’tayız ev ve kani insanlar ve gazeteciler dışında kimseyi görmüyoruz. Helikopteri kiralayan firmanın umumi müdürü izlem cihazı olmadığını söylüyor çarkıt ifadelerinde, sonraki ifadelerinde ise cihazın var olduğunu söylüyor. Bibi duruşma hırsızlık davasını araştırıyor” dedi.

İnanmış hareketin evlatları olduklarını kaydeden Muhacir, “Siyasetin ve yaşamın zorluğunu devam etmek ve kaplamak geçişsiz. Biz, merhum Muhsin başkandan böyle öğrendik. Geleceğimizi tenvir etmek üzere siyaseti yeğleme ettik. Siyaseti kendimize evirmeden yapmaya çalışıyoruz. Allah ve yurt davası üzere icraat yürütüyoruz. Mesele hoppadak erk olma meselesi değil. Bizler, kani hareketin evlatlarıyız” diye konuştu.

Hayallerinin peşinde koştuklarını ve seçme yolu mubah görmediklerini aktaran Muhacir, “Fikirlerimizin iktidarı üzere tığ Milli Defa Partisi üyeleri, temas yolu mubah görmüyoruz. 20 almanak erk ve karşısında dahi 20 almanak aykırılık var. Siyasa, 2 kutuplu olamaz. Tığ, siyasette 3. yolu ayırmak üzere çıktık. Türk siyaseti belki birlikte tarihinde ilk defa ülkücü aynı namzet çıkaracak. Siyasi partiler, seçmenden fikir isterken sebep öz partileri ve adayları namına isteyemiyor? Hangi pahasına olursa olsun bizler doğruları bölüt anlatmakla mükellefiz. İktidarın üstelik, muhalefetin üstelik yanlışlarını eleştirerek halka anlatıyoruz” ifadelerini kullandı. – KIRŞEHİR

Share: