Iye illerinde sosyal konut projesi başvuruları sürüyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin sunma şişman içtimai bölük projesi kapsamında Iye Bölgesi’ndeki kentlerde vatandaşların vezneci şubeleri önündeki başvuru hareketliliği devam ediyor.

Proje kapsamında 30 bin 300 konutun yapımının planlandığı Veli Bölgesi’nde e-Oran üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, evraklarını terk etmek amacıyla El ve Ekincilik bankaları şubelerine evraklarını konfirmasyon ediyor.

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki Umum Bankası şubesi uğrunda karı sahibi olabilmek üzere mesafelik muntazır vatandaşlardan Pek Tok, AA içtimai bölük projesinin umutlarını artırdığını söyledi.

Başvuru şartlarının memnuniyet verici olduğunu anlatan Tok, “Kampanya çok bol, vatandaşlar de demet gösteriyor. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ondan Cenabıhak razı olsun. Bizi familya sahibi yapacak.” dedi.

Levent Çokdal dahi mazi namına çatlak gelmediğini, bugün önce işinin sabah bankaya akmak olduğunu anlattı.

Burçin Çulluk ise ocak sahibi olacağı amacıyla kendisini çokça ak yazılı hissettiğini anlatım etti.

“Çok mutluyuz, çıktığı ant de konuşuruz”

Manisa’de dahi El Bankası ve Ekincilik Bankası şubeleri önünde dün yaşanan yoğunluğun bugün bile devam ettiği gözlemleniyor.

Umum Bankası Manisa form şubesi önünde vakit bekleyen 63 yaşındaki Zehra Uğurlu, coşkulu olduğunu belirterek, “Kendimi bildim bileli kiracıyım, çocukluğumdan beri, bu yaşıma kadar… Demin tıpkı umut doğdu, inşallah kazanç. Cenabıhak razı olsun devletimizden, iyi olsun, var olsun.” dedi.

Makbule Mucan üstelik 20 yıldır kiracı olduğunu anlatarak, “TOKİ imkanı çok adamakıllı aynı molekül, hemen bizim üzere değil gençler üzere, tümce amacıyla, şu sıradaki insanlar amacıyla. Tanrı hepimiz için hayırlısını versin. Cumhurbaşkanımıza buradan çok teşekkürname ediyorum. Çokça mutluyuz, çıktığı ahit dahi konuşuruz.” diyerek konuştu.

Emekli Hüseyin Çakırdoğan de duygularını, “Kader yazgı, hangi çıkarsa bahtımıza. Allah devletimize, milletimize tefessüh vermesin. Devletimiz var olsun, milletimiz var olsun.” ifadeleriyle anlattı.Share: