MHP’li Bülbül’den, CHP’nin e-ticarete yönelik kanunun bazı maddelerinin iptali için AYM’ye başvurmasına aksülamel Açıklaması

MHP Kol Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, CHP’nin, e-ticarete yönelik kanunun kâh maddelerinin iptali amacıyla Anayasa Mahkemesi’hangi (AYM) başvurmasına ilişik, “Anlaşılan ayrımsız yerlerden mevrut emir, CHP’nin Sedir iradesine galip gelmiştir. Sonuç paye yüce, milli bire bir kanuna CHP aracılığıyla iri benzeri darbe vurulmuştur.” ifadesini kullandı.

Bülbül, yaptığı bağlanmış açıklamada, CHP’nin e-ticarete müteveccih kanunun ara sıra maddelerinin iptali amacıyla AYM’ye başvurmasını eleştirdi.

Temmuz ayında e-tecim yasa teklifinin, TBMM Umumi Kurulu’nda akseptans edilerek yasalaştığını hatırlatan Bülbül, kanun teklifinin, CHP’li milletvekillerinin birlikte oylarıyla akseptans edildiğini anımsattı.

Söz konusu kanunla ilgili CHP tarafından Kanunuesasi Mahkemesi’nde fesih davası açıldığını dile getiren Bülbül, şunları kaydetti:

“CHP kanunun iptali amacıyla uymazlık şerhinde vadi düzlük herhangi bir hususu esbabımucibe göstermeden Temel Mahkemesine fesih için başvuruda bulunmuştur. Bu ne rejim bu hangi dürme turşusu? Ülkemizde ve dünyada hemencecik büyüyen e-tecim alanında yaşanabilecek olumsuzlukları giderecek olan ve hele global kartel ve tekel oluşumlarına bariyer olacak olan aynı kanuna ilk akseptans oyu verip sonra bozma davası fayrap etmek da hangi girmek? CHP Kadro Başkanvekili Engin Altay mecliste yaptığı konuşmada bu kanunun milli tıpkı kanun olduğunu, bu kanunu kimsenin engelleyemeyeceğini kürsüde haykırmıştı. Demin hangi değişti üstelik CHP bu kanunun iptalini istemekte? CHP’li Bağımsız Özel basın toplantısı düzenleyerek nakız davasının açılmasının alışılagelen olduğunu, vakit kaybetmeden ayrımsız maddenin iki fıkrası ile ilgili nakız taleplerinin olduğunu rapor etmiş. Yani davanın olağan birkaç düzeltme talebi olduğu havasını vermeye çalışmış. CHP’li Müstakil Özel dahi haddinden fazla gür biliyor kim iptali maksut o iki fıkra, yasa teklifinin en yetişkin nirengi noktasını oluşturmaktadır. Anlaşılan kim işi pişkinliğe vurarak ortamında bulundukları çelişkiyi ve tutarsızlığı gizlemeye çalışmaktadırlar. CHP’li Engin Altay hararetle e-tecim kanununu savunuyorken deminden neden sus inç oldu? Muhtemelen benzeri yerlerden gelen emir CHP’nin Sedir iradesine galip gelmiştir. Sonuç adım şanlı, milli benzeri kanuna CHP yoluyla iri ayrımsız darbe vurulmuştur. Ölçüm nazik Türk milletinindir.”

Share: