Işyar-Sen Umumi Başkanı Yüksek Yalçın: Sürekli kontratlı, süresiz sözleşmeli kadar ayrımlar ortadan kalksın

Işyar-Sen Umumi Başkanı Ulvi Sert, sözleşmeli personel konusu üzerine mehabetli açıklamalarda bulunarak”Sözleşmeli istihdam mesafe öğün olmaktan cadde olmaya dönüştü” sözlerini kullandı.

Ulu Yalçın’ın açıklamalarından öne sâdır başlıklar

“SÜRELİ BARIŞMA AYRIMI KALKSIN”

568 bin kişiydi haziran ayında ancak sürekli kontratlı olan hizip var 3+1 uygulaması, 4+2 şeklindeydi. Tartışmalar sonrası Külliye’üstelik açıklayan programlarda özellikle yetişek doğmak üzere sağlıkta buna uyarlandı. 3 sene çalışacaksınız sonradan 4. sene kadroya geçeceksiniz şeklinde tıpkısı aranjman ile kısmi benzeri girişim atıldı. Neticede gene ayrımsız sevgili devam ediyor. Onun için mütemadi kontratlı ayrımı kalksın diyoruz. 3 yılını dolduranlardan kadroya geçenler olduğu üzere yıpranmamış alımlarda 3+1 alımlar oldu. Bu rakamlar tahavvül gösteriyor. 550 binin üzerinde aynı kitleden bahsediyoruz. Bu iş majör açık tıpkı alanı ilgilendiriyor. Bunun ekim kocaoğlan içerisinde olması üstüne ayrımsız mutabakatımız saraka konusu.

Aynı işi özne insanlar farklı statüde tıpkısı masaya toparlasanız arada fark var. Çok mesaide ayırt var, fariza ve ün değişikliğinde ayırt var. 19 ayırt vardı bunun ikisi Vazifeli Sen’in gayretleriyle çözüldü. Bütünlük sağlayacak zemini gerçekleştirme edebiliriz. Eş burada kesiksiz, süresiz, kadrolu, hususi hükme tabi ayrımlarını kaldıralım. İstisnai kısımdaki devletin sunma şanlı ruhsatı elinde bulunsun bu konuda yapılacak istihdam devam etsin.

“KİŞİ ÖĞRENİM DURUMUNA BAKILARAK GRUP İLE BULUŞTURULMALI”

Üniversiteli işçiler diye ayrımsız ifade var. Üniversiteli eş vazifeli işi yaptırılıyor ama işçi statüsünde. Bulunduğu pozisyonda yükselemiyor ama aksiyon ona yaptırılıyor. Bunun toparlanması lazım. 4c’den 4b’ye geçirildi gâh rüfeka bu konuda de sevinme sağlanamadı. Arkadaşlarımızın ilişik ödemelerinin yüzdelik 70’i verilemiyor. Er emeklilik şartları var. Bu makule konulardaki sıklet devam ediyor. Yaşama tahsil durumu dikkate alınarak bu anlamda grup ile buluşturulup tartışma ağız ağıza ortadan kaldırılmalıdır.

SÖZLEŞMELİLER İÇİN SORUNUN HAL TARİHİ NEDİR?

Ekim kocaoğlan içerisinde bu aksiyon bitsin diye niteleyerek tıpkı mutabakatımız var. İşin bitmesindeki anne özdek memnuniyetin üretilmesidir. Takvim ille da ekim ayı içerisinde bitirilecek diye niteleyerek benzeri madde namevcut gerekirse teşrinisani ayına sarksın ama hisse senedi akilane düzgün olsun.”

VEDAT BİLGİN KONUYA DAİR AÇIKLAMALAR YAPMIŞTI

Vedat Bilgin konuya dair gelişmemiş müddet önce yaptığı açıklamada “Kamuda hususi davranışlar dışındaki mecmu kesim türlerini bir tane tipe indireceğiz. Kamu görevlilerinin bilcümle haklarını onlara vereceğiz ve takim tahsis edeceğiz. Bu çalışmayı tutum ediyorum kim bu ay böylelikle bitireceğiz.” sözlerini kullandı.

Share: