İngiltere’da 6,7 milyon birey otama atılmak için bekliyor

İngiltere’üstelik yapılan tıpkısı araştırma, Ulusal Esenlik Sistemi (NHS) bünyesinde otama olmak üzere bekleyen hastaların sayısının rekor seviyede artarak 6,76 milyona çıktığını ortaya koydu.

“A&Es” isimli us kuruluşu aracılığıyla planlı araştırmaya göre, haziran ayında bekleme listesine katılanların sayısı 100 bin can elan artarak, 6,76 milyona ulaştı.

Bu listede bire bir yıldan çok bekleyenlerin sayısı haziran ayında 355,774’e daha çok. Haziran ayında ivedi servislerde 12 saatten çok bekleyen hastaların sayısı ise 29,317’ye yükseldi.

The Independent gazetesi ise ayrı tıpkısı araştırmada, temmuz ayının geçmiş iki haftasında acil servislerde 12 saatten fazla bekleyenlerin sayısının bildirme birkaç 50 bin gönül olduğunu aktarmıştı.

A&Es araştırmasına bakarak, evgin servise başvuranların takkadak yüzde 7’si önce dört saat içinde otama olma imkanı buldu.

Sağlık Bakanlığı’nın, ivedi servise gelenlerin yüzde 95’inin önce dört saat içre otama olmasını millî gaye yerine açıklamasına rağmen, bu hedefe 2015 yılından bu yana ulaşılamadı.

Yeniden yapılan araştırmaya göre, cankurtaran servisi temmuz ayında ortalama 59 zaman zarfında evgin sökel çağrılarına yanıt verebildi. Bu celal haziran ayında 51 an adına kayıtlara geçti.

Keyif Bakanlığı, bu konuda ortalama 18 dakikayı ulusal kasıt namına belirlemişti.

İngiltere virüse alın D vitamini testine başlıyor

 

İngiltere pandemi öncesine döndü

 

Share: