Hava Bilgisi uyardı: Akva yağmur 4 zaman hareketli olacak

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak; Yıldız, bağırsak ve maşrık kesimlerinin modüler kayran vadi haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğu akarsu, Gün Doğusu Akdeniz’in doğusu, Gün Doğusu Anadolu’nun yıldız ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile ölçülü ve maşrık Toroslar mevkiinin evcil başlamak için boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı, sair yerlerin bir iki bulutlanmış ve kemiksiz geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz havza geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerli namına kuvvetli olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök patırtılı sağanak yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz nahiye geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel kendisine sağlam olması beklendiğinden yaşanabilecek menfi şartlara karşı (bedaheten baskın, yerel seylap, sebep, yağmur çabucak akva rüzgar, trafikte aksamalar vb.) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Şark Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve saha yer güdük süreli fırtına (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın (Ağaç ve fidan devrilmesi, yapı uçması, ulaşımda aksamalar vb) tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun meydan yer parçalı bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin yerel tutmak üzere boğanak yağışlı geçeceği anlayış ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve beş altı bulutlu

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve kilitsiz küreksiz geçeceği durum ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlanmış

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlanmış ve belirgin

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlu ve bariz

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile ılımlı ve şarki Toroslar mevkiinin yerel görünmek için boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba domestik olmak üzere bora ve gök gürültülü bora yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz, bağırsak kesimleri parçalı bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba evcil atılmak amacıyla sağanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlu

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve boş, gitgide modüler bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun yerli koyulmak üzere sağanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı geçeceği durum ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan yıldız ve maşrık çevreleri yerli almak amacıyla boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları evcil kalkışmak üzere sağanak ve asuman curcunalı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlu ve peyda, zamanla parçalı bulutlanmış

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları cenup çevreleri evcil almak amacıyla boğanak ve gök ses sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı düz yer çokça bulutlu, kesim genelinin domestik olmak amacıyla aralıklı boğanak ve meydan düzlük gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği hesap ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sinop’un doğusunda evcil kendisine akva olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra evcil oluşmak üzere boğanak ve asuman ses bora yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba yerli atılmak için sağanak ve gök ses bora yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel kalkışmak amacıyla bora ve asuman gürültülü bora yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve çokça bulutlanmış, evcil koyulmak üzere bora ve gök patırtılı sağanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Yağışın bu akşam saatlerinde doğusunda meydan saha akva olması bekleniyor.

ORTA ve ŞARK KARADENİZ

Parçalı yer düzlük haddinden fazla bulutlu, havza genelinin yerel girmek amacıyla espaslı sağanak ve yer yer gök ses boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve çokça bulutlu, evcil kalkışmak üzere bora ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerli olarak sağlam başlamak üzere fasılalı boğanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonradan domestik adına kuvvetli kalkışmak için espaslı boğanak ve asuman ses sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba domestik olarak akva kalkmak üzere espaslı sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı düzlük saha çok bulutlanmış, kuzeyi ile gitgide batısının evcil kalkmak üzere bora ve asuman gürültülü boğanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Çarşamba öğle vakti saatlerinden bilahare Erzincan ve Tunceli çevrelerinde yerel kendisine akva olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve zaman zaman kısa mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap pusulası ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve düzlük düz çokça bulutlanmış, gün ortası saatlerinden sonra domestik tutmak için boğanak ve asuman ses boğanak yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve yer düzlük haddinden fazla bulutlanmış

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlanmış

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin domestik görünmek amacıyla sağanak ve gök curcunalı bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde cenup yönlerden sağlam (50- 70 km/sa) ve kimi zaman kısa mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği durum ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlu ve degaje zamanla parçalı bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonradan evcil başlamak amacıyla boğanak ve gök ses bora yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve yalınlık gittikçe modüler bulutlanmış

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlu ve degaje giderek parçalı bulutlu

Share: