Otomobilin çarpmasıyla bire bir bacağını kaybeden köpeğe dostça bakıyor

Düzce’bile 3 ay evvel otomobilin çarpması sonucu benzeri bacağını kaybeden çocuk köpeği otama ettirerek bakımını üstlenen Dursun Altıntaş, “Ceycey” ismini verdiği hayvana kardeş kardeş bakıyor.

Bahçeşehir Mahallesi’nde kıvrak Altıntaş, başkanlığını yaptığı Düzce Hayvanları Himaye Derneğine mevrut ihbar konusunda Aydınpınar köyüne gitti.

Araştırmalar sonucu bahçe duvarı dibinde otomobilin çarpması sonucu üst bacakları deriden munfasıl 2 maaş çocuk köpek bulan Altıntaş, durumu şiddetli olan hayvanı derhâl veterinere götürdü.

Benzeri mahiye tedavi sürecine rağmen bacaklarından birini kaybeden köpeğe 2 kamer evinde özenle bakan Altıntaş, “Ceycey” ismini verdiği köpeği iyileşmesinin ardından, mahallede bakıma kadın hayvanlar üzere oluşturdukları bölgede beslemeye bitmeme etti.

Dernek Başkanı Dursun Altıntaş, AA muhabirine, köpeğin 3 maaş yaşam mücadelesini kazandığını belirterek, “Yapılması gerekenler baytar doktor marifetiyle yapıldı. Kapik dışarıda kalamayacağı amacıyla 2 kamer evde baktık. Akıbet ayrımsız aydır birlikte burada yaşıyor. Özge dezavantajlı çıkmaz hayvanlarıyla alay malay bağımsız milletvekili şekilde yaşamını sürdürüyor, gayet dörtköşe.” diye niteleyerek konuştu.

Doku kaplamadığı amacıyla köpeğin tıpkı bacağını zayi etmek zorunda kaldıklarını anlatan Altıntaş, şöyle devam etti:

“Diğer bacağı dahi sakattı ama o düzeldi. Bu şekilde hayata tutundu, tutunmaya bile devam edecek. Esasta iki bacağı da kurtarmaya gittik. İki bacağın da durumu çok kötüydü. Inkıta ihtimalleri vardı ama veteriner hekimimiz iki kat müdahale etti. Bizler de teferruatlı antlaşma süresince evde baktık. Yine sinek yetişme ihtimali vardı. Ayrımsız basamak nesiç kapladı, özge bukanak kaplamadı ve uzunluk olarak kısaldı. Maalesef bacağını ampute emretmek zorunda kaldık zira enfeksiyon etme ihtimali vardı. O yüzden ampute ettik ama 3 bacakla ayakta gezebiliyor.”

“Trafikte daha dikkatli olalım”

Altıntaş, “Bari iki bacağını üstelik kurtarabilseydik amma olmadı. Şu anda 3 bacağıyla her yere gidebiliyor ve koşturabiliyor.” ifadesini kullandı.

Sokak hayvanlarıyla doğada iç içe yaşadıklarını tamlayan Altıntaş, bu nedenle sürücülerin trafikte dikkat etmesi gerektiğini vurgulayarak, “Çok aşkın ilçe yaşanabiliyor. Aynı enstantane gaflet sonucu ‘Ceycey’ maalesef hayatını dezavantajlı şekilde sürdürecek. Henüz titiz olalım.” diye konuştu.Share: