“Habermetre 5 – 11 Ilkgüz 2022 Şirketler Gündemi ile iş dünyasından haftanın arz oylumlu haberleri”

Elginkan Topluluğu’ndan 320 milyon euroluk dev yatırım

Elginkan Topluluğu Türkiye’nin en şişman seramik fabrikalarından birini kurmaya hazırlanıyor. Serel Seramik A.Ş. Bilecik’in Söğüt ilçesinde 700.000 m2 yalınlık alanda Vitrifiye ve Düzlük Duvar Orya Seramik Fabrikası yatırımı amacıyla düğmeye bastı. Bilecik ve Manisa yatırımlarıyla birlikte yıllık 2.5 milyon skor vitrifiye ve 12 milyon m2 yer zar orya seramiği üretim kapasitesine kavuşacak olan Serel Seramik A.Ş., hep 285 milyon ekü ciroya topluluk olacak tesisler, tamamlandığında 2.900 yabanlık ek istihdam sağlayacak. Bilecik Vitrifiye tesisinin anne atma töreni T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Fatih Dönmez, T.C. Endüstri ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Aksa Enerji, Kazakistan’daki yeni envestisman üzere düzenlenen törene katıldı

Türkiye’nin küresel erke markası Aksa Erke, Kazakistan Erke Bakanlığı’na sınırlanmış RFC (Financial Settlement Center of Renewable Energy Limited Liability Partnership) ile imzaladığı 15 almanak kapasite sözleşmesinin peşi sıra, Kızılorda şehrindeki santralci sahasında gerçekleştirilen resmî törene katıldı. 240 MW müesses güce sahip olması planlanan toplu ısı ve enerji santralinin, şehrin hem ısı hem da erke ihtiyacını karşılayacağı bildirildi.

Castrol’ün Geleceğin dEVrini Görmek” başlıklı elektrikli açacak araştırmasının sonuçları açıklandı

Castrol, Türkiye karışma 10 ülkede 10 bin tüketici ve otomotive yön veren 100 kürsü yöneticisiyle yapılan elektrikli anahtar araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre, dünyadaki otomobil sahibi tüketicilerin yarısından dahası ati posta elektrikli çevirgeç ahzetmek istiyor. Çin yüzdelik 80 ile bildirme çok elektrikli anahtar almak isteyenlerin bulunduğu büyüklük olurken, Türkiye’deki tüketiciler da toptan eğilimle bir yönde düşünce belirtiyor. Araştırmaya katılanların yüzdelik 49’u bire bir sonraki araçlarının elektrikli olmasını istiyor. Türkiye, bu nazaran Fransa, Avustralya- Bakir Zelanda, KÖLE, Hindistan ve Almanya’nın önüne geçiyor.

Kocaeli Fabrikalarında üretilecek eskimemiş bilcümle elektrikli E-Transit Custom ile ticaretin geleceği değişiyor

Ford’un ticari müşterilerinin üretkenlikleri ve verimlilikleri artırmayı hedefleyen yeni iş birimi Ford Pro, Ford’un heyecanla beklenen ikinci elektrikli ticari ara bulucu Ford E-Transit Custom’ı tanıttı. Ford Avrupa aracılığıyla çevrim içi yerine Londra’dan gerçekleştirilen global matbuat toplantısında, Ford Otosan eliyle Kocaeli Fabrikaları’nda üretilecek, merakla muhtemel bütün elektrikli ikinci ticari modeli bakir E-Transit Custom’un eskimemiş tadımlık ve teknolojileri paylaşıldı.

Chery, Türkiye’ye ‘önce satmak, sonradan üretmek’ için geliyor

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, Çinli otomotiv üreticisinin Türkiye pazarına girişine ait açıklamada bulundu. Chery’nin Türkiye pazarına girişiyle ilişik nazik coşku duyduklarını dile getiren Mei, “Türkiye pazarında gelişmemizle birlikte yavaş yavaş Türkiye’bile benzeri üretim tesisi kuracağımıza ve araçlarımızı Avrupa’ya ihraç edeceğimize inanıyorum. Bu, bizim ilkokul almanak izleme planımız dahilinde” dedi.

Sabri Ülker Selen Ödülü’nün bu yılki kazananı Doç. Dr. Nilay Yararlı oldu

Sabri Ülker Vakfı eş sahipliğinde İstanbul’da planlı törenle, olgun dünyasının sunu prestijli ödülleri ortada meydan düz Sabri Pervin Vakfı Fen Ödülü eskimemiş sahibini buldu. Bu sene yedincisi sunulan ödülün kazananı Cornell Üniversitesi Nörobiyoloji ve Çizi Bölümü Doçenti ve Nancy & Peter Meinig Karı Araştırmacısı Doç. Dr. Nilay Yararlı, “Sinir Sisteminin Aşındırmak Yiyecek Güdüsünü ve Metabolizmayı Elbette Arama Ettiği” konusu üstüne yaptığı çalışmasıyla ödüle adalet kazandı.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor

PepsiCo’nun önde mevrut atıştırmalık markası Cheetos, sokak hayvanlarının dirim koşullarını ıslah etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP teşrikimesai ile yepyeni benzeri kampanya başlatan Cheetos, kısaca 500 hayvanın temelli yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan tahminî 500 sokak hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

LC Waikiki LIMITLESS ile sınır yok!

“İyi geçirmek herkesin hakkı” inancından hareketle çalışmalarını sürdüren LC Waikiki, engellilerin ihtiyaçlarına cevap veren özel aynı derlem tasarladı. LC Waikiki bünyesindeki özürlü çalışanların fikirleriyle geliştirilen LCW Limitless koleksiyonundaki her parça, özel gereksinimli bireylerin giyinirken yaşadığı zorluklar ayn önüne alınarak oluşturuldu.

KPMG: Türkiye’nin adım ekosisteminde 82 işlem ile mecmu zamanların rekoru kırıldı

KPMG Türkiye M&A ve 212 ekiplerinin hisse senedi birliğiyle hazırlanan ve 2022 yılı 2. çeyrek altın dönemini havi “Türkiye’nin Girişim Ekosistemi Yatırımları” raporuna göre global çapta soylu erki faaliyetlerde ve adım ekosistemi yatırımlarında tanıdık yavaşlamaya rağmen 2022 yılının 2. çeyreği, Türkiye’nin kadem dünyası üzere başarılı benzeri çevrim oldu. Bu çeyrekte 82 muamele ile bire bir çeyrekte birlik zamanların yer faziletli işlem sayısına ulaşıldı. Bunun ana nedeni, sulp yatırımlarının prosedür adeti adına benzeri önceki çeyreğe nazaran neredeyse iki merhametsiz tıpkısı artım göstererek 61 işleme ulaşması oldu.

Türk Çekicilik Yolları, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu

Her yıl dünyanın 129 ülkesinden milyonlarca insanı gökyüzünde buluşturan Türk Çekicilik Yolları uluslararası ölçekte en çok strateji edilen spor etkinliklerinden olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin resmi sponsoru oldu. Türk spor tarihinin sunma koca sponsorluklarından biri olan bu prestijli teşrikimesai, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin 10 Haziran 2023’te İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşecek olması açısından bile ayrı ayrımsız önem taşıyor.Share: