Görüntüler göden bulandırmıştı! Vitrindeki fare işletmeye 1 milyon TL’ye dünyalık oldu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan bir simit fırınında, simitlerin bulunduğu vitrinde gezen fare görüntüsünün nazik aksiseda uyandırmasının peşi sıra mühürlenen işletme, tamamıyla yenilenerek yine faaliyetlerine başladı. Tadilat maliyetinin 500 bin TL, tutkun kaldığı sürede yapılamayan satışlardan ise 500 bin TL zararı olan işletme, toplamda 1 milyon TL’lik maliyet ile baştan hizmet vermeye başladı.

YENİLENEREK FAALİYETLERİNE BAŞLADI

Yaklaşık on günlük tadilatın peşi sıra önceki dönüş işletmede baştan istihsal yapılmaya başladı. Müşterilerden ve Çerkezköy halkından kusur dileyen firma yetkilisi Mehmet Arıcı, talihsiz ayrımsız durumla karşılaştıklarını belirterek, “İstemeyerek böyle bire bir durumla yüz yüze kaldık. İşletmemizi esasen düzenledik ve tıpkı tebeddülat yaptık. İş yerimizi gine iyicene tıpkı noktaya getirdik, müşterilerimize baştan bakım vermeye başladık” diyerek konuştu.

“MÜSTELZIM BIRLIK ÖNLEMLERİ ALDIK”

15 yıldır Çerkezköy’de hizmet verdiklerini belirten Arıcı, “Hakeza aynı durumu hangi yaşadık ne bile müşterilerimize yaşattık. Böyle bir nitelik ilk defa başımıza geldi. Tamlik işletmeyi baştan sona yeniledik” şeklinde konuştu. Benzer aynı olayın yaşanmaması amacıyla müstelzim eksiksiz önlemleri aldıklarını üstelik söyleyen Arıcı, “İlaçlamamızı, zirai konudaki ilaçlamaları, dezenfeksiyonları ve yenilemeleri yaptık” ifadelerini kullandı.

FARENİN TEMAS ETTİĞİ MAHSULAT İMHA EDİLMİŞ

Olayı geceleyin saat 02.00 sıralarında duyduklarını ve 03.00’te dükkanda olduklarını belirten Arıcı, “Bilcümle ürünleri imha ettik. Zabıta ekiplerini arayıp kendilerine fon aldırdık. Kamera kayıtlarını ve ürünleri polis ekiplerine konfirmasyon ettik ve ürünleri imha ettiler. O aktarılma tezgahta satma yapmadık” ifadelerine kayran verdi.

FARE DIŞARIDAN GELMİŞ

Öztrak Caddesi’nde bitmeme eden rögar çalışmasından etraf aksiyon yerinin giriş kapısının kenarında fay olduğunu ve farenin kırık noktadan içeriye girdiğini dile getiren Arıcı, “Bizim dahi ihmalimiz var tabiatıyla kim. Biz çabucak belediyeyi suçlamıyoruz. Sefer çalışması düzeldi biz dahi hareket yerimize değişiklikler yaptırdık haddinden fazla adamakıllı aynı fon oldu bu işin böylelikle. Zaten müşteri kayıtlarında farenin kırık noktadan girdiği görünüyor. Dükkanda yaşamıyor. Bir taneymiş, etrafta burada yaşadığına dair temas bakiye bulunmayan. O akşam ürünleri imha ettiğimiz üzere dükkanı metres gereği duymadık. Polis Müdürlüğünü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerini kendimiz çağırdık. Yetkililer buraya geldiler ve o hayvanın burada yaşamadığını gördüler” açıklamasında bulundu.

BİNLERCE KİŞİYE HİZMET VERİYOR

15-20 kişilik benzeri ekipler çalıştığını da belirten Arıcı, “Günce 10 bine mümasil düğürcük üretimimiz var. Tahminî 10 gündür bile üretim yapmıyoruz. Farenin bize rakamsal maliyeti 1 milyon TL civarında oldu. Elden dükkana maliyeti 500 bin TL oldu, personelimizin giderlerini vs. konusunda koyduğumuz zaman bize zararı 1 milyon TL civarında oldu. Çokça incitici, çok el benzeri genişlik. Tek esnafımız bu durumla karşı karşıya kalmasın. Elimizden bile ayrımsız madde gelmedi o zaman, tabiatıyla kim böyle ayrımsız öz olsun istemezdik, kimesne istemez” dedi.

Share: