Görgülü yerel haberleri… Kültürlü’da içtimai göz projesinin asıl atma töreni 25 Ekim’de gerçekleştirilecek

Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Çalım, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşım ile 25 Ekim’da aralarında Entelektüel’ın da bulunduğu 17 ilde sosyal hane projesinin temel atma töreninin gerçekleştirileceğini açıkladı.

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Alım, sosyal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımla geçtiğimiz günlerde ‘Cumhuriyet tarihinin sunu şişman içtimai göz hamlesi’ namına açıklayan toplumsal ev projesi çerçevesinde açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Çalım proje dahilinde 25 Ekim’de aralarında Okumuş’ın birlikte bulunduğu 17 ilde asıl atma töreninin gerçekleştirileceğini açıkladı.

“25 Ekim’da 17 ilde esas atacağız”

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Hava yaptığı paylaşımda, “Vatandaşımızın bu projenin yapılıp yapılamayacağı konusunda hiçbir tereddüttü namevcut. Kamu dünyanın durduğu bire bir dönemde böyle tıpkısı projeyi açıklıyoruz ve 25 Ekim’de de önceki temellerini atacağız. 5 bin konutun önceki temellerini Ankara, Afyon, Amasya, Entelektüel, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Çeltek, Yozgat ve Zonguldak’ta atacağız. Valiliklere yazı yazdık. Onlarda ilgililerle ahbaplık etmek yoluyla bize talepleri ilettiler. Tığ dahi can dağılımına göre adil şekilde sayıları belirleyerek, ilçelere dağıttık” dedi.

500 bin ev yapılacak

Cumhuriyet tarihinin arz şişman içtimai göz hamlesi çerçevesinde 500 bin içtimai bölük, 250 bin bölük gayeli arsa, 50 bin işyeri hedefinin, evvel etabında 250 bin toplumsal ev, 100 bin ev arsası ve 10 bin işyeri düz yazı edilecek. 81 ilde, 609 ilçede yapılacak toplumsal basamak projeleriyle vatandaşlar, toplamda 608 bin lira fiyata eş 2 fazlalık 1 konutlara, maaş 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 kamer vadeyle eş olacak. Toplam 850 bin lira fiyata topluluk 3 zait 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle, 240 vadeyle yapabilecekler. İstanbul’de kerte gelirinin 18 bin liranın, farklı illerde 16 bin liranın altında olan her vatandaşlara referans kapısı yıldızlı olacak. – AYDIN

Share: