Giresun’da Fatih Caddesi yenileniyor

Giresun Belediyesince Fatih Caddesi’nde enfrastrüktür ve ense yapı yenileme, yeşil yaya kaldırımı, aydınlatma ile otopark ceplerinin saha aldığı çağcıl yenileme çalışması gerçekleştirilecek.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bulancak Durağı mevkisinden başlayıp kıyı esmer yolu bağlantısıyla sona aziz 800 metrelik ana yol, 8 milyon lira yatırımla ağız ağıza yenilenecek.

Bölgedeki esnafın işlerinin aksatılmaması amacıyla üç aşama halinde gerçekleştirilecek çalışmaların kısa müddet içre tamamlanması hedefleniyor. Projede Bulancak Durağı-Kadın Camisi arası bir numara aşama, Hatun Camisi-Sazbeyi mevkisi arası ikinci etap, Sazbeyi mevkisi-kıran karaca yolu arası ise üçüncü girişim yerine belirlendi.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, yaptığı açıklamada, Fatih Caddesi’nin kentin yer canlı caddelerinden biri olduğunu belirtti.

Caddenin, Gazi Caddesi’ne angajmanlı eke tıpkısı yasakçı olduğunu aktaran Şenlikoğlu, şunları kaydetti:

“Hem üstelik Alpaslan Caddesi’ne yakınlığıyla oradaki insanların dahi gösterişli kullandığı aynı cadde. Tıpkı zamanda şehrimizin yeryüzü bozuk caddeleri arasında. O anlamda bizim üzere hem ticari hem toplumsal hem da hesaplı olarak çokça alçak benzeri aktivitesi var. Altyapısıyla dip yapısıyla aydınlatmasıyla altındaki akarsu ve kanalizasyonuyla kayırıcı yapısında asfaltlama ve henüz bilahare kaldırımlarıyla begonitiyle sunturlu tıpkısı ana yol haline getireceğiz. Sunu böylelikle bile aydınlatarak hem ticari aktivitesine katkıda bulunacağız hem da şehrimizin genel anlamdaki ticari sıkışıklığını az buçuk henüz kenarlara yayacağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Kurum’a teşekkür fail Şenlikoğlu, “Finansmanın bir kısmını bağış şeklinde, tıpkısı kısmını de ticari yüreklilik şeklinde İller Bankası üzerinden sağlayarak caddemizin şeklini değiştirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz kim şehrimizde bu tuhaf prestijli caddeler oluşturarak, prestijli caddeler yapma furyamıza bitmeme edelim.” ifadelerini kullandı.

Share: