Fethiye’de Kıran Farkındalık Eğitimleri Bitmeme Ediyor

Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Fethiye İtfaiye Takım Amirliği gelişim birliğinde, su tankeri personeli ve hisse senedi makinesi operatörlerine yönelik “Ateş Eğitimi” düzenlendi.

Türkiye Afet Engelleme Planı kapsamında, Muğla İtfaiye Dairesi Başkanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü’nün talepleri doğrultusunda, ihtiyaç durumunda, yer ve kaza sınırları içerisinde oluşabilecek ev ve orman yangınlarına sağlamlaştırma kendisine bindi sağlayan Fethiye Belediyesi akarsu tankeri personeli ve iş makinesi operatörlerine, Fethiye İtfaiye Amiri Ermiş Arif Kuşgöz aracılığıyla “Coşkunluk Eğitimi” verildi.

Cuşiş eğitiminde, yangının tanımı, sınıfları ve söndürme teknikleri, ocak ve orman yangınlarına müdahale konuları, yangınlara alın dikkat edilmesi gereken hususlar, yangınlarla mücadelede gelişim sağlığı ve güvenliği konularına değinildi.

Fethiye Belediyesi Yer Bilimi Erdemli Mühendisi M. Serhat Karagöz yaptığı açıklamada, facia farkındalık eğitimlerinin bitmeme ettiğini, çekicilik ve kuruluşlar teşrikimesai içerisinde çalıştıklarını ve vatandaşların afetlere alın seçkin ahit hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.

Share: