Jübilesini özne Batmanlı futbolcu canlı yetenekleri futbola vermek üzere çalışıyor

Sahalarda 30 sene boyunca top koşturduktan bilahare jübilesini eden Batmanlı futbolcu Mehmet Tehlikesiz Kele, antrenörlük yaptığı gençlere tecrübelerini aktarıyor.

9 yaşında Batman Petrolspor’un ast yapısında futbol oynamaya başlayan Tosun, sırasıyla idmansız takım, 3. Öbek, 2. Klasman ve 1999-2000 sezonunda bile Çanakkale Dardanel Spor Kulübünde 1 Kütle’dahi oynadı.

30 almanak ayak topu kariyerinin peşi sıra 10 yıl geçmiş jübilesini işleyen Kele, 3 yıldır Batman İl Özel İdaresi Çoluk Çocuk Birliği Ayak Topu takımının alt yapısını çalıştırıyor.

Teknik ekiple ekol meslek gezerek çaplı çocukları futbola kazandırmaya etkin Kele, AA muhabirine, jübilesini yaptıktan sonradan antrenörlük yapmaya başladığını belirtti.

Amacının bala ve gençleri bildirme gür şekilde yetiştirerek, onların futboldaki yeteneklerini ortaya sezmek olduğunu belirten Kele, çocuk ve gençlere ellerinden mevrut desteği verdiklerini, onların değme sorunuyla ilgilendiklerini söyledi.

Farklı yaş kategorilerinde yavru ve gençlerle haftada 5 dönüş antrenman yaptıklarını anlatan Boğa, ailelerin dahi sonsuz gelip, çocuklarını strateji ettiğini anlattı.

Kele, “Aileler bizden ve kulüpten çokça kıvançlı. Ayrıntılar de bayıla bayıla geliyor. Onları gördükçe mutlu oluyoruz.” dedi.

2 yıl müstevli zımnında eğitimin aksadığını dile getiren Boğa, ayrımsız yıldır hasis benzeri şekilde çalıştıklarını, bu süreçten sonradan çocukların çokça henüz iyi yerlerde olacağına inandığını aktardı.

Tosun, “Hedefimiz bu çocukları yetiştirip hevesli takımlara götürmek. Her çocuğun bu yönde hayali var. Amacımız çocukların bu hayallerine ulaşması amacıyla onlara arkalamak.” ifadelerini kullandı.

Sporculardan Yekta Hamitoğlu, aldığı eğitimle kendisini futbolda yetiştirmek istediğini dile getirerek, hayalinin gelecekte Beşiktaş ve Fenerbahçe kabil kulüplerde şekil sürmek olduğunu söyledi.

Mustafa Yeşut ise futbolu haddinden fazla sevdiğini, Batman İl Özel İdaresi futbol takımında kendisini geliştirdiğini belirtti.Share: