Erzincan’da lastikçilerden ‘kar yağmadan şita lastiği taktırın’ çağrısı

Faziletli kesimleri karla kaplanan ve gelgel sıcaklığı akşam sıfırın altına düşen Erzincan’da lastikçiler sürücülere ‘kar yağmadan şita lastiği taktırın’ çağrısında bulundu.

Lastikçiler, hem yollardaki muamma buzlanma hem de kar yağdığında lastikçilerde oluşacak derya dolayısıyla sürücülerin, kent merkezlerine kar yağışını beklemeden araçlarına kışlık sargaç taktırmalarını istedi.

Oto sargaç ve rot denge ustası, korse değişimi için kar yağışını beklemenin akla yatkın olmadığını belirterek, “Bundan Sonra kış geldi, efdal kesimler karla kaplandı. Şehir merkezinde kar yağışı enerjik olmadan kar lastiklerinin takılması akilane olacaktır.” dedi.

Lastikçilerde arada sırada kar lastiği değişimi üzere kükremek yaşadıklarını anlatım eden oto lastik ve rot balans ustası, kış lastiği mesailerinin başladığını aktardı.

Kar yağışıyla lastikçilerde oluşacak yoğunluğun da önüne geçmek için kar lastiği değişiminin önceden yapılmasını tavsiye eden çevrimli, “Karaca tedariksiz yakalanınca trafik kazaları oluyor. Kar yağışını beklemeden lastikler değiştirilmeli. Araçlarda yağ, antifriz, süzek ve akümülatör kadar kışlık bakımlar birlikte yapılmalı.” diye niteleyerek konuştu.

Lastik değişimine gelen vatandaş Mustafa Doğan ise “Kışa tedariksiz yakalanmamak için otomobile kışlık bakım ve korse değişimi yaptık. Vatandaşlar kar yağmadan açar lastiklerini değiştirip kışlık bakımları yaptırmalı.” ifadelerini kullandı. – ERZİNCAN

Share: