Meteoroloji ve AFAD’dan uyartı: Marmara üzere çok akva bora geliyor

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin yıldız, çöz ve mağrip kesimlerinin parçalı, düz meydan çok bulutlanmış, Marmara’nın doğusu, Akdeniz’in bağırsak kesimleri ve İskenderun Körfezi Çevreleri, Batı Karadeniz (Sinop dış), Balıkesir, Muğla, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Ardahan çevreleri ile Denizli’nin güney ve şark ilçelerinin yerel sağanak ve gök ses boğanak yağışlı, sair yerlerin az bulutlanmış ve peyda geçeceği hesap pusulası ediliyor.
Yağışların, İstanbul, Yalova, Bartın, Isparta ve Burdur çevreleri ile Muğla ve Antalya’nın iç kesimleri, Denizli’nin güney ve maşrık ilçelerinde çevrelerinde kuvvetli, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Zonguldak, çevrelerinde haddinden fazla sağlam ve düz meydan zehir olması bekleniyor.

İstanbul amacıyla turuncu kodlu uyartı

Öte yandan, AFAD ve AKOM İstanbul’un her iki yakası ile, Sakarya, Kocaeli ve Sinop’un bazı bölgeleri amacıyla üzücü baran uyarısında bulundu. İstanbul Valisi Ulvi Yerlikaya, zaman sabah saatlerinden itibaren muhtemel sağlam yağmur zımnında vatandaşları uyardı. Yapılan paylaşımda İstanbul’da “turuncu” kodlu ikaz yapıldığı görüldü.

bahis konusu uyarının akabinde AKOM, vatandaşların bugün ve ferda çalışkan olması muhtemel yağışlara cebin tedbirli olmaları gerektiğini tamlayan ayrımsız rey gönderdi.

AKOM İstanbul üzere yağış uyarısında bulundu

 

Share: