Düzce’de sıcaktan bunalanlar Melen Çayı’nda rafting yaparak serinledi

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde hafta sonu ısıdam açıktan bunalan adrenalin tutkunları, Melen Çayı’nda rafting yaptı.

Hava sıcaklığının 32 dereceyi bulduğu kentte açılmak talip domestik ve yabancı misafirler, Dokuzdeğirmen mevkisindeki Melen Çayı’na akış etti.

Rafting öncesi horon ve oyun havası oynayarak gönüllerince eğlenen raftingciler, elan sonradan botlarını çaya indirerek kendilerini suya bıraktı.

Adrenalin tutkunları, doğa içindeki 13 kilometrelik parkurda hararetli dakikalar yaşadı.

Rafting İl Temsilcisi Birol Bel, AA muhabirine, havaların ve nehirdeki suyun ısınmasıyla talebin iki bitirme arttığını söyledi.

Tatilcilerin sıcak yaz günlerinde rafting yapmayı yeğleme ettiğini nâkil Bayır, “Buraya mevrut misafirlerin bütünü haddinden fazla eğlenceli insanlar, tamamen cümbüş odaklı geldikleri amacıyla herkesi memnun şekilde buradan uğurluyoruz.” dedi.

Bel, rafting öncesi horon, baziçe havaları ve aktif müziklerle misafirleri motive ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Motivasyonla nehre girdiklerinde içleri içlerine sığmıyor. Melen Çayı’nın serin sularından geçmek istemiyorlar. İstanbul ile Ankara’ya 2 saat mesafedeyiz. Erişim sıkıntısı olmadan genişlik ulaşılabilir nehirlerden birisine sahibiz. O yüzden potansiyelimiz yüksek. Hedefimizi 150 bin koymuştuk amma her sabık zaman henüz dahi artıyor. İnşallah hedeflerimizi 200 bine kadar çıkaracağız.”Share: