Erzincan’da asayiş uygulaması yapıldı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne sadık polis güçleri ekipleri yoluyla ülke genelinde ‘Türkiye Çekinmezlik Huzur Uygulaması’ gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı Itimat Umumi Müdürlüğü, Uyanık Umumi Komutanlığı ve Yaka Güvenlik Komutanlığı birimleri tarafından kâin varlık ve cesaret ortamının devamının sağlanması, başta güvenlik, terör ve narkotik olayları oluşmak amacıyla cürüm el işi amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik mutluluk genelinde eş anlı olduğu kadar Erzincan’da bile Türkiye Çekinmezlik Varlık 2023/1 uygulaması yapıldı.

Uygulama, kullanılmayan binalar, park-bahçelerde cümbüş ve etkinlik yapılan meydanlarda, fuar ve tebrik alanlarında, amme binaları, dolgun transfer yapılan gar/istasyon, otogar/terminal girişleri ile havaalanı güzergahlarında, ahzüita merkezleri (AVM) girişleri ve çevrelerinde gerçekleşti.

3 aşamada gerçekleşen Türkiye Yiğitlik Varlık 2023/1 uygulaması çerçevesinde Erzincan’da;

8 metruk yapı, 29 ekol çevresi ve 41 park-bostan arama edildi, 49 umuma kemiksiz düz ise denetlendi.

Denetimlerde;

1.192 gönül sorgulandı, 139 açacak arama edildi.

Kontrol edilen araçlardan 1 araca cezai muamelat uygulandı.

Konu ile ilişkin yapılan açıklamada, “Erzincan Güvenlik Müdürlüğü adına umumi güvenlik ve kamu düzeninin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı yasal sınırlar içerisindeki fariza, izin ve sorumluluklarımıza bağlı kalarak tavizsiz tıpkı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz.” denildi. – ERZİNCAN

Share: