Bursaspor’da Tahsin Yekpare, İsmail Ertekin ve hoşgörülü Mehmet Zahit Yanar konuştu

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Bütün, Sportif Direktör İsmail Ertekin ve Futbol Büro Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar, heybetli açıklamalar yaptı.

Bursaspor Ayak Topu Yazıhane Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar ile alay malay Sportif Yönetmen İsmail Ertekin ve Ustalık Yönetmen Tahsin Bütün, Türkiye Spor Yazarları Derneği Bursa Şubesi’nin organizasyonunda basın mensupları ile bire bir araya geldi. Yapılan matbuat toplantısından Mehmet Zahit Yanar, “Bursaspor’u gene sakat güzel günlerine kavuşturmak için matbuat büyük mebde. Bütün alay malay Bursaspor’u özlediğimiz günlere kavuşturacağız. İnşallah devamı üstelik sağlık bu buluşmaların. Idare olarak yıpranmamış sezonda en iri hedefimiz içeride oyuncularımıza personelimize utangaç olmadan ödemelerimizi yazmak. Bizim amacımız yönetsel namına yükümlülüklerimizi haset gününe getirebilmek. bundan sonra inşallah mali yapıyı de oturduktan bilahare, sportif muvaffakiyet birlikte gelecektir diye düşünüyoruz” dedi.

“Bütün gelişigüzel bu işi becerebiliriz”

Sportif Direktör İsmail Ertekin ise, “Bu işe başladığımızda de söylemiştim, bütün beraber saf düştük, matbuat, bando, kent. Deminden parçalanmamış zamanı, alay malay çıkabilmek için. Bursa şehri namına inşallah bunu sizlerin aracılığıyla tanıtmaya çalışıyoruz. Bütün alay malay bu işi becerebiliriz. Şu esas çatışma da artı tıpkısı şekilde bizi destekliyorsunuz. Bu hafta başlıyoruz, inşallah seçme madde gönlümüze bakarak tamam. Zamana ihtiyacımız var. Haddinden Fazla çaplı oyuncularımız var. O sabrı gösterebilirlerse Bursaspor’un geleceğini istirdat şansımız var. Ense liglere haddinden fazla iyi rakamlarla ihraç edebiliriz. Şu anda tümce benzeri taraftan yazıyor transferi açın diye, hadi Bursa diyorum, sistem destek verirse açabiliriz. Kimse destek vermiyor, şüphesiz açacağız. Bu çağrıda bulunuyorum. 2005, 2006, 2007’li çok birinci sınıf oyuncularımız var, bu oyuncular bu liglerde haddinden fazla para yapmayabilir ama arka liglerde şişman paralara bu takımı kurtarabilir. 3.5 milyonluk ayrımsız şehirde can başına 50-100 lira verdiğini düşünün, genel anlamda hakeza desteği bulabilirsek transferi da anahtar takımı dahi yukarı taşıyabiliriz. Para Aktarımı açılmazsa çocuklarımız haddinden fazla genç, o sabrı istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bursaspor’un yetiştirdiği oyunculara güveniyorum”

Ustalık Yönetmen Tahsin Tamlık de, “Başladığımız önceki günden itibaren çok altın çalışmalara imza attık alay malay. Bursa şehrinin Bursaspor’un çokça büyük tıpkı görevdaşlık oluşturmaya ihtiyacı var. Basın mensuplarının desteğine Bursaspor’un ihtiyacı var, bahis Bursaspor. Gelişigüzel güzeşte dolaşma çalışmaların gelişeceğinin sinyallerini aldık. Genel foto ilkin söylediğim yerde, Bursaspor’un yetiştirdiği oyunculara güveniyorum. Bursaspor markası bugünkü ben olmama ulama sağlamıştır, oyuncularımız seçme sabık devir gelişiyor. O sabrı ortaya koyabilirsek, o gayreti fazlasıyla göstereceğiz. Play-Off için o mücadeleyi ortaya koyacağız. Çok genç takımız. 18.3 yaş ortalamasıyla maçı oynamışız, bu bir rekor. Bu çocukları yetiştirmek çok çabuk olmuyor, mental ve fiziki yönden gelişmeleri gerekiyor. Yetenekli aynı oyuncu grubuna sahibiz, temas geçen ahit gelişimi görüyoruz. Onlar bile kendilerine, markaya derece katacaklar. Ilişkinlik duygusunu dahi bırakmak istiyoruz, yaşanan sıkıntılardan birisi üstelik aidiyet duygusunda bozulmalar ergin. Bursaspor markasının onları tıpkı yere taşıyacağını çok gür bilmeleri gerekiyor. Bu markaya çokça hizmet etmeden aynı yerlere revan kardeşlerimiz, dışarıda kişi beklentilerini karşılayamadılar. Evvel kendilerini geliştirecek, Bursaspor’a değer katacak ondan sonradan bizler, dalavere kurulumuz onun planını yaparız” dedi. – BURSA

Share: