Hazine’den vatandaşlara cesim uyarı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kambiyo mevzuatı kapsamında geçerli yönetimsel mülk cezalarına müteveccih olarak Bakanlığın adını kullanarak mülk gönderilmesini isteyen şahıslara öz saygı edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Hazine’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bilindiği amacıyla; kambiyo mevzuatı kapsamında geçerli idari mülk cezalarına, Bakanlığımızın ihbarı neticesinde çıkışlı Cumhuriyet Başsavcılıkları marifetiyle karar verilmektedir. bahis konusu karar, kararda hükmedilen idari nakdî ceza kesinleştikten sonraları Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla 6183 az Kamu Alacaklarının Tahsil Usulü Için Kanun hükümlerince öğrenim yapılmak amacıyla ilişkin Irsiyet ve Harçlar Alacak Dairesi Müdürlüğüne iletilmektedir.

Son dönemde Bakanlığımıza yapılan başvurularda; kendisini avukat olarak tanıtan şahısların vatandaşları arayarak haklarında Bakanlığımız Mali Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü eliyle yönetimsel nakdî ceza uygulandığı ve para cezası tutarının zoraki banka adisyon numarasına yatırılmaması halinde aleyhlerinde yürütme takibi başlatılacağı yönünde beyanda bulundukları ihbar edilmektedir.

Bu kapsamda; Bakanlığımızın adını kullanarak mülk gönderilmesini isteyen şahıslara haysiyet edilmemesi gerekmektedir.”

Kamera, bankanın 2 milyon 756 bin TL’sini kurtardı

 

Nazır Nebati’den kazanç desteği açıklaması

 

Share: