Bilecik’te kaybolan danışma özürlü Aka, 12 saat sonradan Sakarya’da bulundu

BİLECİK’te evinin önünden kaybolan müzakere engelli Ede Fedai Saika (9), 12 saat sonra Sakarya otogarında bulunup ailesine doğrulama edildi. Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, aileyi konuşma ederek, “Osmaneli’birlikte kaybolan kardeşimiz Ağabey’yi nihayet bulduk. İlçe olarak seferber olmanın, birlikte olmanın faydasını gördük” dedi.

Osmaneli ilçesi İnönü Mahallesi’nde ailesiyle kalan konuşma özürlü Ağa Serdengeçti Saika, geçmiş akşam ezanı 16.00 sıralarında evinin önünden ayrıldı ve kendisinden bilgelik alınamadı. Ailesi çevrede yaptığı aramada Ağa’yi bulamayınca polis güçleri ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Bölgede AFAD, açıkgöz, polis güçleri ve zabıta ekiplerince arama istirdat ekibi oluşturuldu. Aramalarda temas sonuca ulaşılamayınca, Ağa’nin kaybolduğu bölgede şehremaneti ve cami hoparlöründen anonslar yapıldı. İlçede işlek haddinden fazla sayıda sevimli bile Ağabey’yi taharri çalışmalarına katıldı.

SABAHA KARŞI OTOGARDA BULUNDU Saat 04.00 sıralarında Zabıta ekipleri, Ede’yi Sakarya otogarında bir tane başına bularak polise teslim etti. İncelemede kayıp kendisine arandığı belirleme edilen Ede Serdengeçti Sebep’ın Osmaneli-Sakarya seferini işleyen tıpkı minibüse bindiği ve sürücüsü ayırt etmeden Sakarya’ya kadar geldiği belirlendi. Geçirildiği afiyet kontrolünün arkası sıra Osmaneli’ye getirilen Aka, ailesine teyit edildi.’İLÇEMİZİN ÇOCUĞUDUR’Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Atmaca, İlçe Itimat Müdürü Ali Özgan ve İlçe Uyanık Başkan Vekili Mustafa Toy, Ağabey’yi ve ailesini evinde konuşma etti. Kaymakam Yüksel Ünal, Ağabey’nin bulunmasına haddinden fazla sevindiklerini belirterek, “Osmaneli’birlikte geçkin akşam ezanı saatlerinde kaybolan pespaye kardeşimiz Ede’yi nihayet bulduk. Yani kaza olarak seferber olmanın, birlikte olmanın faydasını gördük. Salim olsun ilçemizdeki tamlık yetkililer müstelzim ilgiyi gösterdiler ve bekâr bırakmadılar. Ağa, vakit kaybetmeden bu ailenin değil bire bir zamanda ilçemizin çocuğudur. Çocuğumuz şu dakika zinde, şen, keyifli” diye niteleyerek konuştu.Anne Bahir Saika da çocuğuna kavuşmanın sevincini rapor ederek, “Kül Osmaneli halkına çokça teşekkürname ederiz. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Share: