Batman’da şehit yakınlarından Osmanağaoğlu’na manalı hediye

Milliyetsever Akıntı Partisi’nin “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Anadolu-Üslup ve Işıklandırma Toplantıları” programları dahilinde Batman’ın Sason ilçesine gelen Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Saylav Tamer Osmanağaoğlu, martir aileleriyle asayiş korucuları derneğinde tıpkı araya geldi.

Sason Şehit Aileleri ve Gazilerle Teavün ve Dayanışma Derneği ile Yücebağ Düzenlilik Korucuları Derneğinde şehit yakınları ve Güvenlik korucularıyla bir araya gelen Osmanağaoğlu, iki şehit kardeşi Mutalip Çelik’ten derneklerinin yürüttükleri cerrahi müdahale üzerine bilgelik aldı. Brifing konuşmasında vatanın ayrılamaz bütünlüğü önünde kim benzeri aşama atıyorsa başımızın tacıdır diyen topluluk başkanı Polat, “Bizler burada yıllarca terör örgütü PKK ve onun şehir yapılanması olan yandaşlarıyla yıllarca Yiğit savaş ederek sunu sevdiklerimizi bu uğurda martir verdik. Çokça şükür ki devletimiz kararlılıkla bu teröristlerin konusunda anbean onların belini kırdı. Şu anda kaçacak yer bulamıyorlar. Bizlerde görüyoruz ki on paralık bire bir düz onlar üzere imdi emin değildir. Mecliste ölçülü bu başarılı çalışmaları halkımız görüyor ve ölçüm ediyor. Topluluk ittifakının bu başarısı bizleri gururlandırmaktadır. Teröristle daha çok bu bölgede istedikleri kabilinden beygir koşturamayacak. Zira bölgede onların karşısında dimdik durarak onlar dağları zindan fail alp Asayiş korucularımız var. Korucularımız terörle mücadelede korkmadan canını ortaya koyarken maddesel yerine bazen sıkıntılar yaşadığını sarmak biz şehit yakınlarını de maalesef üzmektedir. Bizim Cumhur ittifakından talebimiz korucularımızın eş haklarının iyileştirilmesidir. Korucularımız halen 18 yaşında yıpranmamış işe başlayan minimum ücretli bire bir taze ile tıpkısı maaşı almaktadır. Bu mücadeleye bu maaş yakışmaz. MHP’den bu konuda korucularımızın sesi olmaya ve onlara destek vermelerini istiyoruz” dedi.

Ziyarette çekilen andaç fotoğraflarının ardından martir yakınları tarafından, MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’na şehitlerin resimlerini taşıyan tablo armağan edildi. – BATMAN

Share: