Batman Üniversitesi öğrencilerinin yemeği belediyeden

Batman Üniversitesi’nde terbiye gören 15 bin öğrencinin yemek ücretleri Batman Belediyesi yoluyla karşılanacak.

Batman Üniversitesi ile Batman Belediyesi hisse senedi birliğiyle hayata geçirilen “Askıda Aşındırmak” uygulaması kapsamında, mektepli payının uray vasıtasıyla karşılanması üzere hazırlanan tören düzeni, Ilbay ve Şehremaneti Başkan Vekili Ekrem Canalp ile Batman Üniversitesi Rektörü İdris Çipo marifetiyle imzalandı.

Törende mütekellim Ilbay ve Uray Komutan Vekili Canalp, konu öğrenciler olunca paranın tafsilat olduğunu söyledi.

Gençler üzere kamu kamu imkanlarının seferber edilebileceğini kaydeden Canalp, “Çocuklarımız ve gençlerimiz söz konusu olduğu ahit Batman Belediyesi’nin ve amme kurumlarının imkanlarını seferber etmekten hiçbir antlaşma duraksama göstermeyeceğiz.” dedi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çıpa üstelik, “Askıda Yemek” uygulamasıyla üniversite öğrencilerinin derslere katılımıyla kütüphaneyi kullanma süreleri ve kütüphanede gereç istimal sayısı ile sosyal etkinlik sayılarında artım yaşandığını belirtti.

Demir, desteklerinden hava Vali ve Belediye Başbuğ Vekili Ekrem Canalp’a teşekkürname etti.

Proje kapsamında, 2021-2022 yetişek ve tedrisat döneminde Batman Üniversitesi’nde eğitim gören 12 bin 500 mektepli ücretsiz yemekten istifade etmişti. Bu yıl tekrarlanan tören düzeni ile 15 binden çok öğrencinin ücretsiz yemekten faydalanması hedefleniyor.

Share: