Bağan faizli bölük kredilerinin detayları

Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel, geçmiş hükûmet toplantısı sonrası açıklanan bölük bindi paketleriyle ilgilendiren açıklamada bulundu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 0.89 ve 0.99 faizli konut kredisi kampanyasının detaylarını açıkladı. Icra Vekili Bitkisel, Komutan Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle duyurulan Bölük Finansmanı Projesi kapsamında geçmiş konutu algı vatandaşlara çok uygun giranbaha cesaret imkanı sunduklarını tabir etti.

İşte Nazır Nebati’nin Twitter’dan yaptığı açıklamalar:

“3 başlıkta duyurduğumuz Konut Finansmanı Projesi kapsamında önce konutunu matlup vatandaşlarımızın haddinden fazla akla yatkın maliyetli kredi imkanıyla konuta erişimlerini tasarruf etmek amacıyla İlk Evim Bölük Finansman Paketi’ni devreye alıyoruz.

Böylelikle; birinci umum konutlarda uygulanmak amacıyla, 2 milyon TL değerine büyüklüğünde konutlar için, 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzdelik 0,99 faizli hane kredisini vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.

İkinci başlığımız olan Genişletilmiş Ev Finansman Paketi’nde ise “Liralaşma stratejimizi” destekleyecek biçimde hane değerinin arz beş altı yüzdelik 50’si 01.04.2022 tarihinden önce küşade DTH’ın yahut hurda altının TCMB’ye satımı ile karşılanması üzere devreye alınacaktır.

Bu kapsamda; bir numara umum ve ikinci umum konutları de kapsayacak biçimde, 2 milyon TL değerine büyüklüğünde konutlar amacıyla, 10 yıla büyüklüğünde vadeli, mahiye yüzde 0,89 faizli konut kredisi vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır.

Serencam olarak, 1 yıl süresince konut satma fiyatlarını çakılı tutmayı üstlenme ederek bu fiyatları genel ağ sitesinde halkoyu ile paylaşan ve yüreklilik veren kuruluşa da bildiren, KOBİ ve KOBİ dışı yapım firmalarına yönelik İnşaat Sektörüne Hususi Cesaret Garanti Paketi’ni devreye alıyoruz.

Böylelikle, 01.05.2022 tarihi itibarıyla minimum %40’ı evet ve %50’si yığımlık inşaat projelerinin tamamlanmasını yetiştirmek üzere 20 milyar teklik tıpkı asıl kural dışı olup, belli başlı ayrımsız rakama büyüklüğünde 36 ay önel imkanı sunulacaktır.”

İlk öğün ev alacaklara 2 milyon liraya büyüklüğünde yüzde 0,99 faizli emlak kredisi

 

Maksat Kurum’dan ‘göz’ açıklaması

 

Basamak destek paketlerinde detaylar galiba oldu

 

Share: