Aydemir’den Kova Reyhani’ye vefa

YANLIŞSIZ Tümen Erzurum Saylav İbrahim Aydemir, tümen ayrımı gözetmeksizin herkesin başörtüsüne anayasal güvenceyle ilgilendiren teklife bindi vermesi istekle “Vermezlerse özgürlükler bağlamında samimiyetleri yok demektir.” görüşünü tabir etti.

Bütçe Değerlendirmesi

Milletvekili Aydemir, TBMM’da düzenlediği matbuat toplantısında, TBMM Genel Kurulunda görüşülen 2023 Yılı Merkezi Yönetim bütçesi kaydında değerlendirmelerde bulundu. Aydemir, liyakatli icraat yapan bakanlıkların, Türkiye Yüzyılı vizyonu kaydında nişane siyasetini hayata geçirdiklerini belirtti.

Aydemir Erzurum’dan Örnekler Verdi

İçişleri bakanlığı, Afiyet Bakanlığı, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçelerinin birer bakım şaheseri olduğuna aksan fail Saylav Aydemir, İçişleri Bakanlığının çabucak terörle savaş ve asayiş hizmeti vermediği, illerde istihdam oluşturan yatırımları de gerçekleştirdiğini belirterek Erzurum’dan yaşıt verdi

İstihdama Müteveccih Yatırımlar

Milletvekili Aydemir, ‘İçişleri bakanlığımız eliyle yaptığımız yatırımlar var, İstihdama çevrik, istihdamı artırıcı yatırımlar var. Söz Gelimi Erzurum’dahi Envestisman İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) eliyle haddinden fazla sayıda fabrikanın temeli atıldı ve buna öncü olundu. AFAD elhak dünyaya benzer olan hizmetler gerçekleştiriyor. ‘ diye niteleyerek konuştu.

Terörle Mücadelede Başarı

Türkiye’dahi hemencecik değme vatandaşın terörle mücadelede gösterdiği başarı ve kararlılıktan ötürü İçişleri Bakanlığına gönül borçlusu olduğunu aktaran Mebus Aydemir, ‘Terörle mücadelede aldığımız vuzuh eşi emsali sıfır benzeri mesafedir. Bir yegâne terörist kalmayıncaya kadar, insanlarımızın hepsinin huzuru sükunu temin edilinceye büyüklüğünde bu mücadelenin verileceğinden cümle emindir. Tarihi bir istikrar sergileniyor. Bittabi ki bu kararlılığı enjekte fail, bu kararlılığı hayata yansıtan sayın Cumhurbaşkanımızdır. Ufku belirleyen Sayın Cumhurbaşkanımızdır.’ dedi.

Aydemir’den Akdağ’a Teşekkür

Esenlik Bakanlığı 2023 Bütçesi üzerinde tespitlerini paylaşan Milletvekili Aydemir, Keyif bozuk Bakanı, Erzurum Milletvekili Recep Akdağ’ın 13 almanak Vekâlet döneminde hayata geçirdiği yatırımlara atıfta bulundu.

Site Hastanelerimizin Emsali Yok

Saylav Aydemir, ‘Yaklaşık 13 yıl yer yaptı Recep Akdağ bakanımız, namına bu vesileyle teşekkür ediyorum. Sonrasında gelen bakanlarımıza üstelik minnettarız. Tabiatıyla ki taş konusunda taş koyuyorsa teşekkürname ediyoruz. Burada da alınan mesafede rotayı çizen gene sayın Cumhurbaşkanımız oldu. Kent hastanelerimizin eşi emsali bulunmayan. Avrupa’bile, Amerika’üstelik çok özel talepler var bize. Ego biliyorum, şu anda üstelik Recep Akdağ bakanımıza bilgi alma sadedinde yönelenler var. Ülkelerine davet edenler var, o da gidip bilgilendiriyor. Yaptığımız hizmetlere çevrik kayıtlar düşüyor. Şimdiki bakanımız Fahrettin Koca’dan birlikte Tanrı razı olsun. Covid19 pandemisi döneminde insanlarımızın gönlüne giren hizmetler yaptı. Türkiye salgınla mücadelede ruz yazdı. ‘ dedi.

Aile ve Toplumsal Politikalar

Aydemir, Türkiye’nin Ev ve Sosyal Hizmetler odağında milat oluşturan tıpkısı hizmet süreci oluşturduğu, uyanıklık çizen projeleri hayata geçirdiğini aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği ufukta Türkiye’nin Karı ve Sosyal Hizmetler kaydında benzeri siyaseti hayata geçirdiği, bunun Cumhuriyet Tarihi bütününde ayrımsız evvel olduğunu vurgulayan Aydemir, toplumun cümle kesimlerini havi, ‘merhamet’ odaklı, toplumsal vicdanı ifade eden hizmetler sunulduğunu hatırlattı. Aydemir, Aileyi esirgeyici, Türk Milletinin temellerini oluşturan değerleri diriltme fail ve hayata yansıtan hususi ve güzide hizmetler verildiğini belirtti.

Basın toplantısında İnsan Hakları günü çerçevesinde Türkiye’de gerçekleştirilen atak ve yatırımlara ilgi çekici Milletvekili Aydemir, ‘Bizden evvel âdem haklarını ötme birlikte de bir duraksama vardı. Deminden bununla ilişkin bizim birimimiz var, kayırıcı haklarına dönük. Umumi merkezde başkanlığımız var, Genel başkan yardımcılarımız var. Tığ getirdik bunları’ dedi.

Başörtüsü ve Kanunuesasi Değişikliği Paketi

Başörtüsüne yönelik anayasal garanti getiren kanun teklifinin Cuma haset TBMM Başkanlığına sunulduğunu hatırlatan Mebus Aydemir, “Meclisten beklentimiz şudur; öğür ayrımı gözetmeksizin hep başörtüsüne anayasal garanti ile ilişkin uymazlık teklifine destek vermeli. Vermezlerse özgürlükler bağlamında samimiyetleri bulunmayan demektir. evet bu temel değişikliğine ‘evet’ diyecekler ya da demiyorlarsa bunlar ileriye çevrilmiş aleyhte tıpkısı hesap tutuyorlar anlamı kazanç.” diye konuştu.

Milletin dikkatle bu proses izlem etmesi gerektiğini belirten Mebus Aydemir, “Demin mutekit, başını örten, bilinmeyen halde işine gücüne revan insanlar bilsinler kim yarın bunların eline okazyon geçerse ve bu kanunuesasi değişikliğine icazet vermeyeceklerse aleyhte ayrımsız havadan tebarüz ettirebilirler.” değerlendirmesinde bulundu.

Aydemir Kova Reyhani’yi Gündeme Taşıdı

Basın toplantısında Erzurum değerlerini mutluluk ve TBMM gündemine taşımayı sürdüren Mebus Aydemir, 10 Açıklık 2006 yılında hakka vuslata muazzez Ihtilas Yaşar Reyhani’yi rahmet niyazıyla andı, Reyhani’nin Türk El Edebiyatı kaydında ayrımsız dehayı rapor ettiğini kayda geçti.

Aydemir Reyhani’nin Usandım Şiirini Paylaştı

Reyhani’nin eserlerinde Türk Milletini tarif fail beyin ve basireti vurguladığını, özellikle siyasete ilişik notlar düştüğünü hatırlatan Mebus Aydemir, Rahmetlik Reyhani’nin yaşadığı dolaşma CHP’sini eleştiren ‘Usandım’ şiirini paylaştı.

Reyhani’nin Erzurum aşığı olduğu, kolaylıkla gelişigüzel eserinde Erzurum’a yönelik vurgular kaydettiğini tamlayan Mebus Aydemir,’ Rahmetli Reyhani’nin Erzurum’a çevrik bir talebi vardı. O yıllarda, ‘Erzurum şita turizm merkezi’ olmalı diyordu. Buna çevrik şiirleri vardı, koşmaları vardı. Onu üstelik hele burada söylemeyi tıpkısı borç addediyorum. Bakın Fasıla ayındayız. Şita turizminin bütün bile başladığı zamanlar. Erzurum, elden Türkiye içerisinde değil Dünyada kış turizm destinasyonu oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın yatırımlarıyla, şita turizm ve spor merkezi konumunu kazandı. Ben dahi bu vesileyle da herkesi Erzurum’a davet ediyorum.’ Dedi. – ERZURUM

Share: