DÜRÜST Öğür’li Aydemir: “HDP ile tıpkısı tesviye sakıt bir İYİ Parti var, bire bir CHP var”

SELIM Fırka Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “HDP ile bir düzleme sakıt bir İYİ Tümen var, tıpkı CHP var.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu’nda, Uran ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Terbiye Bakanlığının (MEB) bütçelerinin görüşüldüğünü belirterek, gelişigüzel iki bakanlığın kocaman çalışmalara imza attığını dile getirdi.

“Teknolojiden bihaber siyasiler çıkıp konuşmalar yaparak eğlenceli duruma düşseler üstelik Türkiye’nin rastgele alanda mesafe aldığını” ifade fail Aydemir, “Milli eğitimde de çağ atlayan benzeri hale geldik.” diye niteleyerek konuştu.

Öğretmenlerin kariyer basamaklarıyla ilgilendiren girdiği sınava değinen Aydemir, yaklaşık 430 bin öğretmenin sınavda kudretli olduğunu söyledi. Aydemir, sınava katılmayan yüzde 5’in sorumlusunun ise onlara sınava katılmamaları yönünde telkinde bulunan CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu belirtti.

İçişleri Bakanlığının bütçe görüşmelerinde, HDP’nin terörle mücadeleye duyduğu tepkinin tıpkı gösteri halini aldığını vurgulayan Aydemir, İYİ Tümen ve CHP gruplarının da buna destek verdiğini kaydetti.

Aydemir, “HDP ile aynı tesviye sakıt benzeri İYİ Fırka var, ayrımsız CHP var. CHP dediğiniz, Atatürk’ün, sözüm ona izinden gittiğini söylüyorlar, cemi tersi Atatürk düşmanlığı yapıyorlar. İYİ Fırka, milliyetçiliği kişi ediyor amma yekpare tersi kavim düşmanlarıyla bu arada tıpkı düzlemde yürüyor HDP ile bu arada.” ifadesini kullandı.

Muhalefetin tavrından korkmadıklarını belirten Aydemir, “Allah’ın izniyle 20 küsur yıldır millete hizmet ediyoruz, daha üstelik edeceğiz ve onlara temerrüt milletin yanı sıra saf tutacağız. Anca utanmadan tıpkısı yaklaşımla bizi korkutacaklarını, bizi ürküteceklerini sananlar, aldandıklarını biliyorlar. 2023’te bunlara sevap ders gelecek. Budun bu tavırlarını biliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İbrahim Aydemir, Kürtlerin HDP’den tiksinme ettiğini, HDP’nin yaklaşımının “Kürt düşmanı” tıpkı yaklaşım olduğunu gördüklerini dile getirdi.

Almanya’daki Kayakla Atlama Dünya Kupası’nda, Erzurum’dan çıkan Fatih Ardıl İpcioğlu’nun, sezonun üçüncü yarışmasında 2 kere finale kalarak acun kupası puanı aldığını aktaran Aydemir, bunun büyük aynı sükse olduğunu vurguladı.

Share: