ABD’de tahaffuz krizine sıradışı hal: Ranza bölmesi başına 800 dolar!

Brownstone Shared Housing ünlü paylaşımlı göz girişimi, ufak ranza bölmelerini aylık 800 dolara kiralıyor. Bölmeler sebebiyle üç odalı tıpkısı evde 14 birey kalabiliyor. Evde iki birlikte tuvalet bulunuyor.

Independent Türkçe’deki habere bakarak; İnternet sitesinde bu hoşur bölmeler üzere “paylaşımlı konutun geleceği” deniyor. Seçkin bölmenin normal ranzalara göre yüzde 40 elan çok alana erbap olduğu belirtiliyor.

Brownstone Shared Housing kurucularından Christina Lennox, aşağılık benzeri bölmeyle herkesin ihtiyacını karşılamasının mümkün olduğunu ifade etti. Lennox, bire bir yılı aşkın müddet boyunca bölmelerden birinde yaşamayı sürdürdüğünü söyledi:

Gelecekçi ayrımsız plastik objenin içine duhul hissi yok. Ahşabın kullanılması bire bir şekilde dinlenmeyi sağlıyor. Kesinlikle farklı aynı duygular veriyor. İnsanlar üzere henüz dinlendirici ve yatıştırıcı olduğunu söyleyebilirim.

Marifet ve teknoloji haberlerine yoğunlaşan genel ağ sitesi Futurism ise genel ağ ve prize topluluk bu bölmelerin katmerli fiyatlı mahbes hücrelerini andırdığını bildirdi.

Bu alanlara metrekare üzerinden bakıldığında bile az çok pahalılar. Bölgedeki stüdyo dairelerin aylık kirası averaj yerine 2400 dolar.

Barınma krizinin arkası sıra gelen bu proje internette aksülamel çekti. Reddit kullanıcılarından biri “Ego henüz önceki hakeza yaşadım ama aynı cidal gemisinde… Bu bire bir yuva değil” dedi.

Tıpkısı başkasıysa “Bir fareyi, fare tuzağının parasız yaşayabileceği bire bir servet olduğuna inandıracak büyüklüğünde ızdırap aynı seviye” ifadesiyle tepkisini gösterdi.

Avcılar’bile “geriden geriye kiracı” kavgası

 

Icar bindirim oranı açıklandı

 

Esenyurt’ta karı sahibi-müstecir meydan muharebesi

 

Share: