Çılgın ve country yaşamı bostan villa konforuyla deminden Levent’te

 DAP Emlak Geliştirme, Emlak Hane GYO güvencesiyle geliştirdiği yeni projesiyle zinde eş konseptini İstanbul’un merkezi Levent’e getiriyor. 53 bin metrekaresi bölük ve içerisinde ekol bile düz düz koru alanıyla, hep 103 bin metrekarede alışılmamış tıpkısı dirim sunuyor.

 DAP çatısı altında bundan iki yıl evvel geliştirilen ve DAP’ın tescilli markası olan ‘Sağlıklı Ocak’ kriterleri Konfedere Uluslar’mağara üstelik (BM) gündemine girdi. BM İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Yurt) yayınladığı “Henüz dosdoğru ve yeşil ayrımsız ati için Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların akıllıca kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Anlatım, yaşam alanlarının mukannen standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

 DAP HOLDİNG GELİŞTİRDİ ACUN’BILE TREND OLDU

 Mürekkep Milel’mağara “Daha sağlıklı ve yeşil tıpkısı ati için Pandemi ve Şehirler” raporunu yorumlayan DAP Holding Umumi Heyet Başkanı Ziyalı Yılmayan, “Konfedere Milletlere bakarak yerleşme yerleri, ahzüita ve keyif üzere günce ihtiyaçları öz mail çevresinde karşılayan, volta mesafesinde gelişim ve eğitim imkanları sunan, ensesi kalın yeşil kayran ve parklara yandaki olan ve toplumsal hayatı da ortamında barındıran konutlar içermeli. Rapora bakarak hem zarfında bulunduğumuz pandemi gerçeği hem birlikte gelecekte oluşabilecek yıpranmamış pandemiler üzere yerleşme yerleri sınırlı standartları ulaşmak zorunda. Bu araştırma sonuçları; konutların maksimal aktarılma ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, az kıvrım yaşam anlayışı, konutların streç mimari anlayışı sunması, kalabalıktan ırak, iyi ve güvenli konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Birleşmiş Milletler, kayırıcı üst ve ruh sağlığı açısından bu kriterleri sağlayan konutların ve dirim alanlarının üretilmesini destekliyor.” diyerek konuştu.

DAP Esenlik Yerleşmiş’nun tavsiyeleriyle 2020 yılında oluşturulan ve DAP Holding eliyle tescil edilen “Sağlıklı Evler” konsepti, her detayında koca sağlığını düşünen, şehirden kopmadan, doğanın iyileştirici gücünü sonuna kadar kullanan özgün benzeri telakki kendisine karşımıza çıkıyor. Sağlıklı Evler lüksü ve country yaşamını demincek Bakir Uzun projesi ile şehrin merkezine getiriyor.

 CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA SEÇME ANTLAŞMA DEĞERLİ BİR YAN; LEVENT

Bu zamana büyüklüğünde sektöre emsal olacak birçok alem projeye imza atıklarına özen çekici DAP Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Nur Yılmayan, “Uzun adı, Osmanlı’birlikte denizci askerlere sunulan ‘levend’den geliyor. O ahit, denizci askerlerin terbiye, spor ve aktivite alanı yerine kurulan Uzun Çiftliği üzerinde, Cumhuriyet dönemiyle alay malay; artan bölük ihtiyacı üstüne, Levent bölgesine 35 bin ongun dikilerek havza yeşillendiriliyor. Çok ilerici ekolojik bir göz açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Biz bile o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün kent hayatına uyarladık. İstanbul’un en koca merkezlerinden Levent’te, koruya bitişik, lüksü doğayla buluşturan, country tarzı, Bakir Uzun projesini geliştirdik.” dedi.

Bulunduğu manzara bakımından Belgrad Ormanı manzarasına cemaat Kullanılmamış Levent projesi, doğadan aldığı ilhamla bir yandan şehrin merkezinde country tarzı tıpkı yaşam sunarken, değişik yandan birlikte vaat ettiği kalite ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü yeniden tanımlıyor.

BİR ADIMDA ÖLÇÜSÜZ,MODA, HANEK, SPOR YENİ UZUN’TE

 Dünyaca ünlü restoranlara, birbirinden değişik lezzetlere bir adımda ulaşabileceğiniz Yıpranmamış Uzun ile şehrin en dolgunca hanek etkinliklerine de aynı aşama mesafede olarak şehrin tamlık dinamiklerini tıpkı anda bulabileceksiniz. Genişlik herhangi bir ahzüita merkezleri ve birbirinden şiddetli mağazalara yürüme mesafesinde olan Yeni Uzun’te lüksü ve seçkinliği bir arada yaşayacaksınız.

 Yeni Levent projesi çevresine oluşturulan natürel dirim hattı ile siz sevdiklerinizle doğanın keyfini çıkarırken, kuş sesleri eşliğinde sağ esen yaşayıp dilerseniz proje içerisinde, dilerseniz yanı başındaki Belgrad Ormanı’nda sporunuzu yapabilir şehrin merkezinde doğayla iç içe mıhlı bir dirim sürebilirsiniz.

 Kullanılmamış Levent’le; Türkiye’bile hareket ve finans dünyasının kalbi, merkezi iş alanı olarak tabir edilen Uzun-Maslak bölgesinin kalbinde olacaksınız. Sektörlere taraf veren prestijli markaların tercih ettiği Uzun bölgesi, merkezi konumuyla eksiksiz arsıulusal firmaların yer flaş para bölgesi.

 Ezcümle; aksiyon merkezlerinden, hars sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye büyüklüğünde, tıpkısı adımda şehrin tekmil zenginliklerine ulaşabilme imkânı veren Bakir Levent, temas nesle ve her kuşağa hitap fail kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren benzeri dirim sunuyor.

 İstanbul’un bildirme mehabetli akslarından Büyükdere Caddesi, Levent, Etiler, Şişli kabil güzel semtlerin kesişme noktasında düz alan proje, İstanbul’un iki yakasını tıpkı araya getiren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne oldukça mümasil benzeri lokasyonda olmasıyla dahi öne çıkıyor.

BAHÇE VE TERAS VİLLA KONFORUNDA SAĞLIKLI EVLER LEVENT’TE

Gelişigüzel biri ayak topu sahası büyüklüğünde balaban bir yeşil alanlara topluluk olan Eskimemiş Levent projesi, bedii ve fonksiyonel özelliklerle tasarlanan villa konforunda degaje bahçeli daireler, balkon ve balkonlar, yüksek tavanlı mimarisi ile yanı başınızdaki korunun akman oksijenini evinize taşıyor… Villa konforundaki bahçeli dairenize lüzumlu binadan isterseniz size hususi müstakil girişten girerek  villa konforu yaşayacağınız  çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda fasıla geçireceğiniz villa konforunu  sunuyor. Proje da yer düzlük ayazlik dairelerdeki daireye özel havuzlarıyla   villa konforunu teraslarda yaşamanızı sağlıyor.

LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN COUNTRY KONSEPTİ

Murat cem dönemindeki Eskimemiş Levent projesiyle ilgili detayları açıklanan Nurlu Yılmaz şunları söyledi: “Pandemi etkisi, afiyet konusunu tek olmadığı kadar öne çıkarırken, şiddetli anlayışında birlikte bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar bundan sonra, doğayla çöz içe ama kent merkezinde; ayrımsız yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, aynı yandan de kentli hayatın toplumsal olanaklarını sonuna büyüklüğünde gitmek istiyor.  Biz üstelik “Çekmeköy’deki Ormanköy projemizin peşi sıra, Nişantaşı’nda de 20 bin kişinin görüşünü alarak zinde aile konseptini hayata geçirmiştik. Demincek ise bakir Uzun projesi amacıyla 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Yeniden avangart benzeri yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Yeni Uzun, İstanbul’un merkezinde, henüz önce yapılmayanı ika vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe miras nitelikte simge benzeri proje oluyor.”

 ŞEHİRDE BAŞ DÖNDÜRÜCÜ VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

 ‘Dimdik Familya’ konseptiyle göz sektörüne bakir ayrımsız dem getiren DAP’ın, ‘Şehirde Ekstrem ve Country Hayat’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Zinde Ocak Olmalı: Yeşilliklerle çevrilmiş, doğayla zaman düz, beş altı eğik ve dosdoğru karı kriterlerine akla yatkın şekilde tasarlanmalı. 2- Şehrin merkezinde ve esaslı tıpkısı semtte kayran almalı: Şehrin en majör noktalarından birinde, varlıklı geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile site hayatı üzere vazgeçilmez olmalı. 3- Doğayı ve şehri; hars, konuşma, moda ve eğlenceyle mükemmel şekilde harmanlamalı: Tıpkısı yanda tabiatın yenileyici ruhu, özge yanda site hayatının canlılığı ile hem yeşili hem de şehri özgürcesine yaşatabilmeli. 4- Merkezi aksiyon alanları ve Finans dünyası ile bağırsak içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi gelişim alanı adına akseptans edilen bölgeye yürüme mesafesinde olmalı. 5- Volta mesafesinde tam ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem şehir içerisinde hem dışında aradığınız herhangi bir öz yalnız beş altı adımda meydan almalı.

 Lansman yazısı

Share: