ABD’de MBA endeksleri ve faizler düşüş gösterdi

MBA’nın yayımladığı ve ForeksHaber ile yakın tarafından paylaştığı haftalık rapora bakarak, satınalma endeksi yüzdelik 11,9 düşüşle 225,0 nokta olurken, refinansman endeksi yüzde 9,5 düşüşle 826,9 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzde 5,49 (Esbak %5,53), 15 almanak yüzdelik 4,73 (Geçmiş %4,79), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,42 (Önceki %4,47), 30 almanak jumbo faizi yüzdelik 5,03 (Eski %5,08) oldu.

Bilgelik Notları:

Mortgage meydan endeksi haftalık hep mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular zarfında satın alma ya bile refinansman için yapılan bilcümle anadan görme ve kerem kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri kayran alıyor.

MBA satınalma endeksi, yegâne sülale konutlarının satın alınması için yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına uygun kendisine anadan görme ve amme kredileri görünmek için piyasadaki bilcümle ürünleri içeriyor. Indeks, var olan bölük satışlarını gösteren emin benzeri semptom kendisine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman üzere güven kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Fihrist, umum refinansman amacıyla yapılan mortgage emniyet faaliyetleri amacıyla mebzul bire bir nişanlık olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 13 Mayıs ile sona aziz haftayı kapsıyor.

KUL’ye yüksek öğrenim üzere gidenlerin sayısı 8 bini aştı

 

MEMLUK’de harabati satışlarda artım

 

KUL’de sanayi üretimi beklentileri geride bıraktı

 

Share: