Yüreğir’de 7 bin 500 bala yaz spor okulu sertifikası aldı

Yüreğir Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda yetişek gören 7 bin 552 çocuğa eğitim bilimi sertifikası verildi. Yüreğir Şehremini Fatih Mehmet Kocaispir, “Eskimemiş şampiyonlar tavlandırmak istiyoruz” dedi.

Yüreğir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nün 16 ayrımlı branşta başlattığı yaz spor okullarında hem eğlenen hem de öğrenen binlerce yavru, yetişek sertifikalarını Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle aldı.

Eğitimlerini tümler kursiyerlerin gösterileriyle başlayan törene; Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Utkulu Çintimar, TSYD Adana Büro Başkanı Ahi Hoşfikirer, mektepli velileri ve taze sporcular katıldı.

Yüreğirli çocukların yaz aylarını meşgul mahmul geçirmesi üzere iyicene bir program yaptıklarını tamlayan Başkan Fatih Mehmet Kocaispir, “Amacımız geleceğimiz olan yavrularımıza yatırım yazmak ve onları hayata hazırlamak. Adana’nın spor tesisleri bakımından en zengin ilçesiyiz. Yüreğir’i bakir spor tesisleri ile donatmaya bitmeme ediyoruz. Bu sene 41 merkezde binlerce çocuğumuz spor kurslarımıza katıldı. Yüreğir’den yeni şampiyonlar desteklemek istiyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi imdi dahi sporun ve sporcunun yanında olmaya bitmeme edeceğiz. Yaz Spor Okullarımızda fariza alan hocalarımıza, emeği sabık ekiplerimize, gençlerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yüreğir Belediye Reisi Fatih Mehmet Kocaispir, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Yenmiş Çintimar ve TSYD Adana Büro Başkanı Koçak Hoşfikirer program böylece öğrencilere sertifikalarını verdiler. – ADANA

Share: