VİTESSİZ BİSİKLETİ BIRAKIP VİTESLİ OLANI ÇALDI

DÜZCE’de, tıpkısı binaya giren hırsız, binaya geldiği vitessiz bisikleti bırakarak, zincirle kilitlenen vitesli bisikleti zincirini keserek çaldı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, Düzce Orhangazi Mahallesi Necmi Hoşver Caddesi üstünde bulunan bir binada meydana geldi. Binanın önüne bisikletle mevrut tıpkı eş, binaya girerek elde etmek istediği bisikleti gözüne kestirdi. Bir süre bisikletin kilidini açmaya çalışan avrat, çantasından çıkardığı aletle bisikletin zincirli kilidini kesti. Henüz sonra yakınlarda kimsenin olup olmadığını taharri amacıyla hariç sâdır avrat, getirdiği eski bisikleti yapı girişine koyarak tekrar çatı içine girdi. Zincirini kestiği bisikleti alarak hızlıca binadan uzaklaştı. O anlar ise düzenlilik kamerasına yansıdı. Bisikletinin yerinde olmadığını gören hayat ise durumu çatı yönetimine bildirdi. Yapı yönetimi asayiş kameralarını izleyince bisikletin çalındığını belirleme etti. Yapı yöneticisi Ergün Demirbaş hırsızın getirdiği vitessiz bisikleti sahabet altına aldı. Polis düzenlilik kameralarını inceleyerek arakçılık zanlısının yakalanması için mücahede başlattı.

Daha geçmiş binanın düzenlilik kamerasının çalındığını belirten Demirbaş, ‘Bundan evvel kameraları çalan hırsıza denk gelmiştik. Şimdi velespit arakçı bir hırsıza balya geldik. Binanın girişlerinde 7/24 müşteri ile izlendiğine dair uyarılar olmasına rağmen gayet abat şekilde bisikleti ile geliyor. Bisikletini park ediyor. Bina içine giriyor. 2-3 zaman içerisinde çalacağı bisikletin kilidini kırıyor. Kilidi kırdıktan bilahare gayrı bisikleti bırakıp çaldığı bisikletle ayrılıyor.’ dedi.

Bisikletin tıpkı öğrenciye ait olduğunu anlatım eden Demirbaş, ‘Öğrenci arkadaşımızın bisikletiydi. Durumu polise bildirdik. Getirilen bisikleti şu anda depomuzda vikaye ediyoruz. Mizah kabil bu bıraktığı çiftteker vitessiz, aldığı çiftteker ise vitesliydi. Bu bisiklette ganimet olabilir. Başkasının bisikletini aldı ve derrace bıraktı. Için itikatlı benzeri harami gibi ama bizce imanlı değil. İnsanlar bu kadar şüphesiz arakçılık yapıyor’ Aklım sırrım ermiyor? diyerek konuştu.Share: