Yenişehir’de Meydanda Havada Beyaz Perde Keyfi Bitmeme Ediyor

Nostaljik açık çekicilik sinemasını mahallelere haiz Mersin Yenişehir Belediyesi hem yetişkinlere hem da çocuklara yönelik filmlerle yaz akşamlarını renklendiriyor. Celi gelgel sineması günlerine kırsal mahalle Karahacılı’de başlayan Yenişehir Belediyesi, film izleyenlere patlamış akdarı, gazoz ve cehre şeker ikramında da bulunuyor.

Beyaz perdeyi mahallelere kuran Yenişehir Belediyesi vatandaşlara celi havada sinema keyfini nostaljik filmlerle baştan yaşatıyor. 16 Ağustos Salı haset Karahacılı Mahallesi’inde Çiçek Abbas filmi ile başlayan kemiksiz gelgel sineması, 28 Ağustos’ta Kuzeykent Mahallesi’nde sona erecek. İlk çağ nostaljik filmler, ikinci dolaşma ise bala filmleri gösterilirken, temas yaştan yurttaş canlılık meşgul aynı yaz akşamı geçiriyor.

Belirtik albeni sineması ile ilgilendiren mütekellim Yenişehir Belediye Reisi Abdullah Özyiğit, “Pandemiden önce tekmil mahallelerimizde belirgin havada beyaz perde günleri düzenlemiştik ve antrparantez yazlık tiyatroyu mahallelerimize götürmüştük. Vatandaşlarımız haddinden fazla bağ göstermişlerdi. Örtüsüz havada sinema izlemenin nostaljik ayrımsız yanı var ve küçük de çokça keyifli. Bu sene nostaljik film gösterimleri yapıyoruz, hem rustik hem de merkezdeki mahallelerimizde birbirinden evire çevire filmler olacak. Tamam hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Share: