Yalova haber | Yalova Belediyesi spor alanlarının yapımına başladı

Yalova Belediyesi aracılığıyla mahallelerde yapılacak olan spor alanlarının 5’inin yapımına başlandı. Uray Komutan Vekili Mustafa Islakkarga, toplamda 7 noktada yapılacak olan spor alanı çalışmalarını yerinde inceledi.

Islakkarga tarafından geçtiğimiz aylarda gençlere müjdelenen spor alanlarının yapımının güdük süre zarfında tamamlanacağı bildirildi. Gençlerin sportif faaliyetlerini mahallelerinde sürdürmeleri yerine başlatılan proje ile binlerce gence yeni düz oluşturulacağını rapor eden Tutuk, şöyle konuştu:

“Gençlerimizin elan birinci sınıf espas geçirirken zamandan bile tasarruf etmelerini sağlayacağız. Basket sahalarından halı sahalara, tenis kortlarından kaykay pistlerine kadar spor alanlarımız bir nice amaçta ruh gösterecek. Bu projemiz ile alay malay hem gençlerimizin beraberinde oluyor hem bile spora yönlendirmeyi hedefliyoruz. Alacalı ve Ses Sokak’ta yapımına başlanan spor alanlarımızı ekibimle alay malay inceledik. Kısa sürede tamamlanacak ve inanıyorum kim gençlerin gözdesi olacak. Şimdiden ilk gençlerimize peşi sıra tamlık Yalova’mıza doğru olmasını diliyorum.” – YALOVA

Share: