Vekil Deniz Izdıraplı, katıldığı festivalde vatandaşlara Maraş dondurması izzetüikram etti

Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanı Çokluk Kederli, “DÜRÜST Öğür iktidarları süresince Cumhuriyet tarihi süresince yapılanlardan henüz fazlasının hayata geçirildiğine şahitlik ettik” dedi.

Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu hisse senedi birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali ve yayla sonu” festivali düzenlendi. Icra Vekili Yanık, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde izlediğimiz sefer haritası haddinden fazla şükür çoğu şehrimiz kabil Kahramanmaraş’ı bile sunturlu tıpkı noktaya taşıdı ve inşallah içtimai hizmetleri çıktı daha birlikte ileriye taşıyacağız ki başlayan ve bitmeme eden bire bir kısmı tamam projelerimizle inşallah bunları de gerçekleştiriyoruz. SELIM Tümen iktidarı kendisine 2002’den bugüne asıl hedefimiz, her bir vatandaşımıza yankılanmak, konu konu teşekkül etmek ve beher vatandaşımızla yüz yüze bahsetmek oldu. Kalkınmış, refahını artırmış tıpkı Türkiye için çalışmaya zat evimizden, kendi sokağımızdan başladık. DOĞRU Öğür iktidarları boyunca cumhuriyet tarihi süresince yapılanlardan çokça henüz fazlasını yatırım hamlesiyle hayata geçirdik. Kahramanmaraş de SELIM Tümen döneminin atılımlarından hak ettiği payı alan illerimizin başında geliyor. 2002’den bugüne kadar toplumsal hizmetlerde patika açan tebeddülat yaptık. Bizim sosyal hizmetlerdeki esas farkımız temenni odaklı içtimai hizmet mantığından en odaklı içtimai hizmete geçiştir. Vaktiyle yurttaş aynı hizmeti çekmek üzere, tıpkısı ihtiyacını talebini karşılayabilmek için bap husus kamu kurumlarını gezerken tığ imdi vatandaşın kendisine gidiyoruz ” dedi.

Konuşmasında Haziran ayında hayatını kaybeden Andırınlı ozan ve yazar Mevlana İdris Varlıklı’i birlikte elgin fail Nazır Üzüntülü, “Mevlana İdris Varlıklı haddinden fazla bozuk, çokça yakın arkadaşımdı. Allah’tan rahmet diliyorum. Şayet ailesinden aramızda olanlar varsa onlara de sarrafiye sağlığı diliyorum. Rabbim mekanını cennet etsin” diye konuştu. Vekil Acılı, festivalde vatandaşlara dondurma ağırlama etti. – KAHRAMANMARAŞShare: