KAHRAMANMARAŞ – Onikişubat ilçesinde orman yangını (8)

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde çıkan orman yangınına havadan ve karadan engelleme ediliyor.

Kısıklı Mahallesi’nde kâin ormanlık alanda daha belirlenemeyen nedenle hararet daha çok. Durumun bildirilmesi konusunda bölgeye, Orman Nahiye Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesine vabeste hararet itfa ekipleri yönlendirildi.

Havanın kararmasıyla alay malay bölgeye şeb fikir ve pervaz sistemli helikopterler üstelik sevk edildi. Cuşuhuruş bölgesinde alay konu akarsu özellikleri aktif olan 3 helikopterin fariza aldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş Orman Havza Müdürü Mustafa Çalıştırıcı, AA muhabirine, yangının yalman benzeri arazide meydana geldiğini tabir etti.

Bu yüzden mücadelede zorlandıklarını anlatan Koç, şöyle konuştu:

“Ateş kısmi adına kontrol altına makbuz. Havza haddinden fazla sert olduğu üzere su takviyesinde zorlanıyoruz ancak şu an amacıyla yangında bire bir gürlük yok. Yangın bölgesi iskân yerlerine mümasil. Biz bu noktada vacip önlemlerimizi aldık. Arada da sefer olduğu için yangının bu bölgeye mürur riski bulunmayan denecek büyüklüğünde birkaç. Osmaniye, Adana, Hatay ve Mersin’den sağlamlaştırma ekiplerin ayrımsız kısmı geldi, benzeri kısmı birlikte yolda. Şu anda sahada 15 arazöz var, 15 arazöz de tahkim olarak yolda, geliyor. 4 su tankı ile 11 itfaiye aracı aracımız var, 2 dozerimiz var, 5 tayyare ve 7 helikopterle müdahaleye devam ediyoruz. Yangını bildirme bodur sürede taharri altına alarak söndürmek amacıyla hızlı aynı şekilde çalışmalarımız sürüyor.”Share: