Vali Ergün ve Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu, şita hazırlıklarını denetledi

Uşak Valisi Turan Ergün ile Karayolları Umumi Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Uşak’ta karla mücadelede görevlendirilecek ekiplerin hazırlıklarını denetledi.

Ilbay Ergün ve Uraloğlu, Karayolları 25. Bölüm Şefliği’ndeki incelemelerinde Karayolları 2. Bölge Müdürü Maksat Gönenli ile Karayolları 25. Şube Şefi Tuncay Günay’dan bilgelik aldı.

Ilbay Ergün, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin karayolları açısından bile eke bir devlet olduğunu belirtti.

Yağışsız ayrımsız sezonun geçirildiğini ifade eden Ergün, “Kurak bir zaman geçiriyoruz. Ego diyorum ki, burada yırtıkça rüfeka var, kar yağsın tığ üstesinden geliriz. Yeter kim kar yağsın, susuzluk olmasın.” diye konuştu.

Abdülkadir Uraloğlu ise 2022-23 kar ve buzla uğraş sezonunu açtıklarını söyledi. Bütün ekiplerin lüzumlu hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Uraloğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemizde yağmura, esmer ihtiyaç var. Bu anlamda biz dahi hazırlığımızı yaptık. Uşak Ofis Şefliğimiz birlikte maharetli arkadaşlarımız var. Onların bunaltıcı çalışmalarıyla yollarımızda aksamalar yaşamıyoruz. Onların emeklerine sağlık. Kar ve buz mücadelesi tıpkı eğitim işi lüzum, sonraları istek işi lazım. Arkadaşlarımız sağlıklı olsun canla başla savaşım ediyorlar. Arkadaşlarımızın kazasız belasız güzelce tıpkı mevsim geçirmelerini istek ediyorum.”

Uraloğlu, Vali Turan Ergün’e desteklerinden ekolojik ortam teşekkürname etti.

Ziyarette, yeni sezonun kazasız geçmesi temennisiyle dua bile edildi.

Share: