Başbuğ Şimşek; “Türkiye’nin önceki muvaffakiyetsiz atık sertifikalı stadının Uşak’a yapılmasını istiyoruz”

Çeltek Belediye Reisi Mehmet, Türkiye’nin önce rate atılmış sertifikalı stadının Uşak’a yapılması yönündeki taleplerini Cahillik ve Spor Bakanlığına ilettiklerini belirtti.

Uşak spor‘un hamur sahibinin Uşaklılar olduğuna dikkat çekici Komutan Mehmet Kıvılcım, Uray yerine kentinin balaban bir değeri olan Uşakspor’a gelişigüzel zaman destek olacaklarını söyledi. Uşakspor’a destek olmadıkları yönündeki eleştirilerin nahak olduğunu dile getiren Şimşek, “Şehrimizin mefret bire bir değeri olan Uşaksporumuza söz verdiğimiz üzere bundan evvel olduğu gibi daha çok üstelik desteklerimizi sürdürmeye bitmeme edeceğiz. Uşakspor Futbol Kulübümüzle ilgilendiren düşüncelerimizi göreve başlamadan evvel net benzeri şekilde tabir ettik. Bunlar kayıtlarda mevcut. Uşakspor konusu sonuç dönemlerde çokça kurgu edildiği için bu konuya ayrımsız aleniyet lütfetmek istedim. Tığ göreve başlamadan evvel, o dönemki Uşakspor yöneticisi, ilgilisi ve taraftarımızla ilişkin bir araya geldiğimizde şurası söyledik ‘Uşakspor’a şehremaneti namına bindi olamaya seçme devir bitmeme edeceğiz’ Ancak Uşakspor’a eş çıkması müstelzim uray değil, bu şehrin evlatlarıdır. Kanuni namına belediyelerin heveskâr takıma sahip çıkma kadar tıpkı durumu yoktur. Uşakspor’un yer zirvede olduğu ve eğin liglerde savaş verdiği dönemde bu şehrin evlatları takımına topluluk derkenar ve başarıdan başarıya koşturmuşlardır. Bizden evvel mızıka ortada kalmasın diyerek şehremaneti şirketine devredilmiş. Bizde Uşakspor’u cins sahipleri olan Uşakspor sevdalılarına iletmek istiyoruz. Ancak devredene büyüklüğünde birlikte belediye yerine desteklemekten kafasız kalmayacağımızı dahi münhal bildirme ettik” dedi.

“Uşakspor’u tek devir yüzüstü bırakmadık bırakmayız da”

Pandemi döneminde 2 yıl boyunca Uşak Belediyesi namına maddi sıkıntılarına rağmen Uşakspor’a erbap çıktıklarını kaydeden Çakın, ” Lehtar de maçlara giremiyordu. O dönemde kime gittiysek; “Takımızın sahibi sizsiniz. Siz ehil çıkı” diye niteleyerek vurdumduymaz çevrildik. Yardımcım ve o dönüş kulüp başkanı olana Sayın Bilgelik Yiğit ve emeği sabık herkese çok teşekkür diyorum. O donuk dönemde dokunaklı bir ana aktararak kulübe cemaat çıktık. Bulunduğu 2. Lig’den düşmesine cevaz vermedik. Hatta şampiyona mücadelesi vermesi üzere elimizden geleni yaptık. O dönemde, Uşakspor’a cemaat çıkmaları için gelişim insanları ve muhtelif kurumlarla görüşmeler yaptık. Fakat benzeri serencam elde edemedik. Bizde bu işi profesyonelce eden ve iştigal konusu futbol olan benzeri iştirak bularak, Uşakspor’umuzu en güzelce şekilde devrettik. Uşakspor’un ara sıra mebzul ve üzücü geçirdiği sezonlar olacaktır. Bizde Uşakspor’un elan dal liglere yükselmesini ve kudretli olmasını isteriz. O yüzden biz söylenenlere kulak asmıyoruz. Bundan ilk olduğu kabil daha çok birlikte Uşakspor’a bindi olmaya bitmeme edeceğiz. Tığ şehremaneti kendisine hevesli takım sahibi olamayız. Bundan önceki yapılan yanlıştı. Benim dönemimde bu kusurlu ayrımsız elan yapılmayacak. Kimsede bu yanlışı tıpkı henüz yapmamalı. destek olmak ayrı bir husus, kulübün sahibi kalkışmak ayrı tıpkısı özdek. Tığ kaynaklarımızın cesim tıpkı kısmını zir yapıya harcıyoruz” diyerek konuştu.

“Türkiye’nin evvel sıfır atılan sertifikalı stadı Yardımcı’ta olsun istiyoruz”

Yardımcı’a bakir tıpkı site stadı yapılmasını mufassal zamandır gündemlerinde olduğunu tamlayan Kıvılcım, “Stadyum konusunu pandemi döneminde gündemde ağrımak bizim talihsizliğimiz oldu. Pandemi döneminde bilcümle dünyanın ve Türkiye’nin öncelikli konuları değişti. Çok şükür ilimize mevrut Toyluk ve Spor Bakanımız Dr. M. Muharrem Kasapoğlu, Çeltek’a gelerek stadyum yapılacak yeri gösterdi. Arkasından bile beceri personellerini Uşak’a gönderdi. Güzeşte hafta, bakanlıktan mevrut stat projesini çizecek mimarlarımızı ve beceri kadromuzu belediyemizde ağırladık. Bölgenin mamure planları ile ait düşün alış verişlerini yaptık ve kendilerine beklentilerimizi anlattık. Arz nazik beklentimizin da bakir yapılacak stadyumumuzun ‘Türkiye’nin önce muvaffakiyetsiz sertifikalı stat’ yönündeki talebimizi kendilerine ilettik. Zira Çeltek ayrımsız ansız dönüşüm kenti. Vurdumduymaz inkılap kenti olan Yardımcı’a önceki geri dönüşüm sertifikalı stadyumun yakışacağını kendilerine söyledik. Yardımcı’ımızın, özgün halısından, tarhanasına ibdai nüvelerini yansıtmasını istedik. Demincek, stat altına benzeri spor müzesi kurulması talebimizi dahi gayrı taleplerimize ekleyeceğiz. Stadımızın gücük süre içerisinde mimarlık projelerini tamamlayıp Küçük Ay Mart aylarına büyüklüğünde aplikasyon projelerini de hazırlayarak, seçimlerden evvel yıpranmamış stadımızın temelini atacağımızı beklenti ediyorum ve bakir stadımızın şimdiden kentimize tatlıca uğurlu olmasını diliyorum” diyerek sözlerine akıbet verdi. – UŞAK

Share: