Trakya’daki ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyelerinden şarkıcı Gülşen’e reaksiyon

Trakya’daki ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih ifadelerine tepki gösterdi.

ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Kırklareli Temsilcisi Yasin Çakırel, Devlet Dingiloğlu Parkı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, mortocu dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini söyledi.

Bu okullarının ülkenin gelişmesine yardım sunan, milli temas ve beraberliği önceleyen, toplumda bağıntı, ürkmek ve müsamaha ikliminin oluşmasına sakil katkıları kâin eğitim bilimi kurumlarından olduğunu belirten Çakırel şunları kaydetti:

“İmam dil cambazı okulları değme kalem siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündem olacaktır. Ancak arada bir kendi çıkarları amacıyla müstear gündem rekzetmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere dahi üzülerek şahit oluyoruz.

Gülşen isimli aynı şahsın konser sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih kötü itham ve iftiralarda bulunması toplumu alenen kin ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu bed ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına aynen iade ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına yönelik bu saygısızlığından belde kendisini fıldır kınıyoruz.”

Basın açıklamasına derneğin üyeleri de katıldı.

Edirne

İmam Dil Cambazı Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı, ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Edirne Temsilcisi Rasim Ibdai, yaptığı bağlanmış açıklamada, söz konusu okulların kurulduğu günden bu yana milletine, devletine ve vatanına aşkla hizmet eden nesiller yetiştirdiğini anlattı.

Bu okullarda yetişen milyonlarca gencin eğitimden kültüre, spordan sanata, siyasetten teknolojiye büyüklüğünde değme alanda başarılara imza attığını dile getiren Ibdai, imam hatip okullarının seçme tip siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını kaydetti.

Özgün, imam hatip okullarıyla ilgilendiren öz çıkarları amacıyla müstear gündem oluşturmak isteyenlerin olduğunu belirterek terbiyesizliği sineye çekmeyeceklerini ve şarkıcıya ahbaplık uğrunda hesap soracaklarını bildirdi.Share: