Tayini çıkan kaymakamlar eskimemiş fariza yerlerine uğurlanıyor

Malatya’de görev yeri mütebeddil 7 ilçenin kaymakamı bakir görev yerlerine uğrlanıyor

Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Hatay’ın Payas ilçesine tayini çıkan Battalgazi Kaymakamı Abdülkadir Duran ilçeye veda etti. Kullanılmamış görev adına uğurlanan Duran’ın gidişinde duyarlı anlar yaşandı. Siirt Pervari İlçesi Kaymakamlığına atanan Yazıhan ilçesi Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal için kaymakamlık protokolünün katılımıyla veda yemeği düzenlendi. Kazdal’a ilçeye yaptığı hizmetlerden muhit hediyeler de verildi. Kuluncak Kaymakamı Tufan Ahşa Gilan bile, Bingöl’ün Karlıova İlçesine atanması dolayısıyla veda yemeği ve hediyeler verilmesinden sonra ilçeden ayrıldı.

Arguvan Kaymakamı Eksiksizlik Ülkü Şırnak Beytüşşebap Kaymakamlığına, Pütürge Kaymakamı Batuhan Taşgın Hakkari Şemdinli Kaymakamlığına, Hekimhan Kaymakamı Muhammed Öztaş Dert Sap Kaymakamlığına ve Kermen Kaymakamı Abdulselam Bıçak dahi Giresun Eynesil Kaymakamlığına atanmıştı. Tayini sâdır kaymakamların bu hafta sonuna büyüklüğünde ilçelerinden ayrılması bekleniyor.

Malatya’nın Battalgazi Kaymakamlığına atanan Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, Yazıhan Kaymakamlığına tayini çıkan Eskişehir Seyitgazi Kaymakamı Kutsal Baytak ve Arguvan Kaymakamlığına getirilen Denizli Babadağ Kaymakamı Yokluk Karataş’ın birlikte önümüzdeki günlerde ilçeye gelmesi bekleniyor. – MALATYA

Share: