Tarhan: “Uran sitesinin elan çağcıl hale getirilmesine çalışıyoruz”

Sazak’in şekil kaza Mezitli Belediye Reisi Neşet Tarhan, “Mezitli Endüstri Sitesinin daha iyi ve gündeş hale getirilmesi amacıyla elimizden gelen rastgele şeyi yapıyoruz” dedi.

Başkan Tarhan, sanayi içerisinde yer alan kahvehanede esnaf ile yaptığı buluşmada, elan mebzul fiziksel şartlarda hizmet verilebilmesi için eskimemiş vadi arayışı ile serencam günlerde kamuoyunda ağır sıklet şekilde tartışılan Sevkiyatçılar Sitesinin durumu üzerine fikir alışverişinde bulundu. Sazak Endüstri Sitesi Derneği Başkanı Ali Kocaoğlu’nun de amade bulunduğu buluşmada, Mersinlilerin henüz gani bakım edebilmesi ve sanayi esnafının da daha domuzuna koşullarda işlerini yapabilmesi hesabına çok sayıda girişimde bulunduklarını söyleyen Başbuğ Tarhan, “Elan beş altı dönüş önce Valimiz Ulvi Hamza Pehlivan’ı mülakat ederek, alternatif çözüm önerileri üstüne konuştuk. Tığ kent içerisinde sıkışmış kendisine artan Mezitli Sanayisinin henüz iyi ve modern kuzuluk getirilmesi için elimizden mevrut herhangi bir şeyi yapıyoruz” diyerek konuştu.

Son günlerde yavaş yerine tartışılan Mezitli Sevkiyatçılar Sitesinin, yer sahibi tarafından boşaltma edilme çalışmaları için da bilgiler veren Tarhan, şunları kaydetti:

“Lazım yer alanı gerekse sitenin yapısıyla ilişkin Mezitli Belediyesinin hiçbir ilgisi bulunmuyor. Mezitli Belediyesinin ilgisi ve sorumluluğu sıfır fehim, satma, ahit işlemleri beraberinde yeniden Mezitli Belediyesinin değil yer sahiplerinin yan olduğu davalar sonucunda malik ve hisse değişiklerinin oluştuğu, halen parsel üzerinde 81 farklı hissedarın eş olduğu tapu kayıtlarında görülecektir. Yekpare bunlara karşın orada bulunan esnafın kıygın olmaması için gerek arsa sahipleri gerekse ilişkin ululuk kurumlarıyla görüşerek ortak ayrımsız dideban bulmaya çalışıyoruz.” – MERSİN

Share: