Son zaman haberleri | Remzi Çayır: Muhsin Yazıcıoğlu davasının peşini asla bırakmayacağız

MİLLİ Kez Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Ne efsus ki üzülerek rapor ediyorum, Muhsin Yazıcıoğlu davası birileri eliyle kamuoyuna çevrilmiş ‘mahkeme var mı var, sevgili görülüyor mu görülüyor’ havasına bürünmüş şekildedir. Dava eş kadar görülsün, ayn boyanmasın. Türk milleti, ‘Muhsin Yazıcıoğlu göz göre göre öldürüldü’ derken sizlerin ‘kaza’ demesinin tek manası bulunmayan. Yetkililere sesleniyorum, ‘nasıl kaza olduğunu çıkın anlatın.’ Bu davanın peşini katiyen ve katiyen bırakmayacağız” dedi.

Milli Kez Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel biçim binasında düzenlediği matbuat toplantısında konuştu. Çayır, geçtiğimiz zaman Kahramanmaraş’ta görülen Muhsin Yazıcıoğlu davasına katıldıklarını söyledi. Çayır, “Hangi efsus kim üzülerek ifade ediyorum, bu sav birileri yoluyla kamuoyuna çevrilmiş ‘mahkeme var mı var, sav görülüyor mu görülüyor’ havasına bürülü şekildedir. Suikast davası açılmıyor, bununla ilişkin herhangi bir savca söz konusu değil. Sorun küşade değil. Arakçılık davası görülüyor. Bizimle, Muhsin Yazıcıoğlu’nu sevenlerle ve Türk milleti ile ne yazık kim numara geçiliyor. Tığ bunun hakeza bitmeme etmeyeceğini Türk toplumuna terennüm etmek istiyoruz. Ülkü insan kadar görülsün, ayn boyanmasın. Türk milleti, ‘Muhsin Yazıcıoğlu göz bakarak göre öldürüldü’ derken sizlerin ‘kaza’ demesinin tek manası namevcut. Yetkililere sesleniyorum, ‘nasıl kaza olduğunu çıkı anlatın.’ Bu davanın peşini asla ve katiyen bırakmayacağız” diyerek konuştu.

‘BU ÇAĞ DIŞI DÜZENİ BULUNMAYAN EDECEĞİZ’

Çayır, ekonomide yaşanan sıkıntılar ile ait, “Milletimiz günce yaşıyor. Evine, mutfağına, çocuğuna götürecek nevale peşinde iken, yalnız bu erk değil hangi yazık kim, hep iktidarlar kendilerini, çevrelerini, partilerini düşünmüşler. Şu anda çukurda olmamızın esas sebeplerinden biri üstelik bu. Biz milletin, insanların önceliğini ortaya koyup yardım etmek varken siyasetimizi, partimizi, politik anlayışımızı bu yönde kullanmamız gerekirken kendimiz, partimiz amacıyla çaba sarfetmişiz; geçmişin aynısını devam ettirmişiz. Bu köhne düzeni bulunmayan edeceğiz. Lan Türk milleti, Milli Kere sizin geleceğinizdir. Birileri bizi bulunmayan saymaya çalışsa bile, üstümüzü örtmeye, sesimizi kısmaya çalışsa de inanın yapamayacaklar. Buna bariyer olamayacaklar. Güneşin doğuşunu ki engelleyebilmiş, sıra gelecek. Ayrıksı şansı namevcut. Sahicilikten, dürüstlükten, samimiyetten daha büyük cebe yoktur. Milli Misil akım huluskârlık hareketidir. Bu debi milletin sevdasıdır” ifadelerini kullandı.

Share: