Milli Defa Partisi Umumi Başkanı Remzi Çayır: “Zinhar. Matbuat Özgürlüğüme, Toplumsal Iletişim Araçları Özgürlüğüme Tuşe. Beni Susturmaya Mücahede”

Milli Nöbet Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, TBMM Genel Kurulu gündemindeki “Sansür Yasası” ile ilişkin, “İktidara sesleniyorum. Kişi geleceğini kurgulamak ve kaldırmak üzere, iktidarı elde tutmak üzere sosyal medyayı dahi kişi havuzu haline getirmemeli. Sakın. Matbuat özgürlüğüme, toplumsal medya özgürlüğüme tuşe. Beni susturmaya çalışma. Özgürlüğümüzü korkulara yem edemeyiz, iktidarın keyfiliğine şu evet üstelik bu şekilde feda edemeyiz” dedi.

Kamuoyunda “Sıkı Denetim Yasası” namına bildik, internet medyası ve toplumsal medyaya bakir yaptırımlar öngören yasa teklifini ANKA Marifet Ajansı’na değerlendirdi. Çayır, şunları söyledi:

“RAHAT BASIN, SOSYAL ILETIŞIM ARAÇLARI ÖZGÜRLÜĞÜME TUŞE, BENİ SUSTURMAYA ÇALIŞMA”

“İktidar intihap yaklaşırken içtimai iletişim araçları ile ilgilendiren aranjman yarmak düşüncesinde bununla ilgilendiren birlikte ortaya aynı proje koyuyor. Amma koyduğu proje ne eyvah ki hasse ve şu andaki bilgiler ışığında; kanı, düşünüm, akide özgürlüğünü kısıtladığı ve kapattığı anlamına geliyor.

Buradan iktidara sesleniyorum, kişi geleceğini kurgulamak ve bağışlamak üzere iktidarı elde sancımak için içtimai medyayı bile kişi havuzu haline getirmemeli. Onun amacıyla buradan duyarlı Türk insanlarına sesleniyorum, nedeniyle kudret duysun diye niteleyerek, zinhar ha sakın; matbuat özgürlüğüme, sosyal medya özgürlüğüme dokunma. Şu yahut bu şekilde beni susturmaya emek. Konuşan Türkiye geleceği kurar, konuşu anlamda gelişir sosyal anlamda mutlu evet. Onun amacıyla yer Türkiye, susma. Konum Türkiye, zinhar özgürlüğüme temas.

Bir kampanya başlatıyoruz. Bu kampanyayı duyan milletin ve kamuoyunun hassas olabileceği yere büyüklüğünde sürdürmeyi… Zira aynı yerde hürriyet olmazsa insanlık gayrimümkün, encam, sağlık asayiş, hesaplı gelişme olanaksız. Sistem bilmelidir ki geleceğimizin bile demin abat yaşamamızın anahtarı özgürlüğümüzdür. Özgürlüğümüzü korkulara yemleme edemeyiz. Özgürlüğümüzü iktidarın keyfiliğine şu ya dahi bu şekilde feda edemeyiz. Hürriyetimize cemaat çıkacağız, irademize cemaat çıkacağız.”

Çayır antrparantez, partisinin genel merkezinde zaman yapılan MYK toplantısı öncesinde dahi gündemi değerlendirdi. Çayır, konuşmasının başında geçkin partisi üzere kırıcı aynı dönüş olduğunu Umumi Komutan Yardımcısı Mustafa Karakaş’ın ebedî uyku ettiğini belirterek bunun nazik ayrımsız kayıp olduğunu söyledi. Çayır’ın konuşmasında öne sâdır başlıklar şunlar;

“TANIDIK SORUN BIRLEŞTIRME DELİL KARARTMAKTAN AÇILMASI GEREKİRKEN ADİ HIRSIZLIKTAN AÇILIYOR”

“Çarşamba haset Kahramanmaraş’taydık Muhsin Yazıcıoğlu davası görüldü. Ne efsus kim bu sorun birileri marifetiyle içi boşaltılmış, kamuoyuna çevrilmiş mahkeme görülüyor mu görülüyor, havasına büründürülmüş. Suikast davası açılmıyor, hırsızlık davası görülüyor. Bizimle dalga geçiliyor, içi boşaltılmış, sulandırılmış benzeri sevgili. Tanidik sevgili organize beyyine karartmaktan açılması gerekirken ağır hırsızlıktan açılıyor. Insan kabilinden görün davayı, ayn boyamayın. Erte bire bir zaman bu millet yakanıza yapışır. Türk milletinin yüzdelik 99’u Muhsin Yazıcıoğlu öldürüldü diyor ilçe ise çıkın anlatın âdem kabilinden.

“DEMİREL’İN, ÖZAL’IN, TAYYİP BEY’İN ZENGİNLERİ… DEĞİŞEN BİR MADDE VAR MI, YOK?”

Türkiye siyaseti, yönetimi, sistemi birlikte amacına makul olmayan aynı hale getirilmiş vaziyette. Demokrasinin elzem unsurları olan politik partiler birbirinin kopyası. Anne problemleri çözmemişiz, adaleti ve liyakati ötelemişiz. Milli Kat bu ezberi kirletmek üzere bundan sonra. Tuzun de koktuğu bire bir sistemi değişime ve dönüşüme görmek amacıyla yola isabet benzeri öğür. Mevcut politik kuvvet korkutarak siyasa yapmayı tercih ediyor. Rey devşirerek iktidarlarını sağlamlaştırmaya çalışıyor. Budun günce yaşıyor, besin peşinde iken bütün iktidarlar kendilerini partilerini düşünmüşler. Demirel’in, Özal’ın Tayyip us zenginleri… Mütebeddil tıpkı husus var mı, bulunmayan? Bu kokuşmuşluğu namevcut edeceğiz. Bu ülkede insanlar topluluk budun ittifakıma mahkum mu? Senin golün iki üç görüş daha aşkın almak mı, sen ahvalimizi değiştirdin mi? 20 yıldır yapamadığın hangi molekül var, ki elini tuttu sana engel oldu? Yegâne başına iktidardın hangi yaptın?

“SAVAŞ HALİNDEKİ RUSYA’YA YÜZDE 158 DERECE KAYBEDİYOR SENİN PARAN”

2002 yılında bir Bulgar parası bizimle lahzada acilen eşitken şu anda 9,44 TL, onların tıpkısı levası bizim 10 misli. Gürcistan komşumuz, 1 sene önceki 2,8 TL şu anda 6.6 TL, giriyorlar Hopa’dan, Artvin’den Türk’ün şizoit malını eve götürüyorlar. Irak dinarı bire bir yılda yüzde 113 bizim para karşısında derece kazanıyor. Azerbaycan manatı aynı yılda yüzde 110 değer kazanıyor, tıpkısı manat 10.9 TL. Savaş halindeki Rusya’evet yüzde 158 değer kaybediyor senin paran. Suriye, parası karşısında TL benzeri yılda yüzde 111 derece kaybetmiş, savaş halinde, içimizdeki göçmenlerin ülkesinde bizim mal karşısında parası ayar kazanıyor.

“MİLLETİ UYANDIRMAK BİZİM İŞİMİZ”

Türkiye’nin bakir benzeri sese, yola ihtiyacı var, sakat kafayla bu hareket gayrimümkün. Türkiye’bile 35 milyon adam borçla yaşıyor bu da resmi, borcu borçla kapatan vatandaşlarımızın sayısı dünya. Seçme şeyi iktidarı yeniden şüphesiz kurarız üstüne kurguluyorlar. Alevileri bu nöbet gündemine alıyor buradan düşünce devşirir miyim diye. Onlar üzere gücü elinde tutmak lazım. Milleti atamak bizim işimiz. İktidar seçime akilane alanları kasmak üzere adımlar atmaya bitmeme edecek zira farklı curcunalı, hakikatin sesini istemiyor. Kılıçdaroğlu’nu kendine bakarak bulmuş onunla baziçe oynuyor. Ferda bire bir gün Milli Nöbet yola çıkınca onunla oynayamayacaklar. Bana kimse siyaseten, rüşvet açısından biber dolması söyleyemez, milletin aleyhine el kaldırtamaz. Tığ Milli Yol yerine bu kokuşmuş, köhne düzeni değişime uğratarak Türkiye’birlikte seçkin şeyi normalleştirmeyi hedefliyoruz. Siyaseti özgürleştireceğiz ve sürekli ayla getireceğiz, sonsuz siyasete yararlı. Bu akım saltanata dahi keyfiliğe bile sonuç verecek. Anka kuşu yola bundan sonra. Bizler baştan küllerinden baştan doğan birer Bozkurt birer Zümrüdüanka kuşuyuz. Bunlar giderse hangi peki Kılıçdaroğlu gelirse hangi olur endişesinden uzak dur. Skala namevcut, ateş yok, gelecek var.”

Share: